Профил на менаџерот: Paulo Fantin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Paulo Fantin
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 11, 2014
Последна интеракција: Вчера во 12:58:31
Постови на форумот:71  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (546)
Освоени поени:43 (827)
Победи:0 (27)
Подиуми:4 (67)
Пол-позиции:2 (15)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 3.58 (1.51)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 1, 2014)
Достигнувања:

23% отклучени

(82/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paulo Fantin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:pauloziptec

Основни информации

Прво ГП: Сезона 42, Трка 3
Број на најавувања:5597
Време поминато на ГПРО:969.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 55
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Miguel-Angel Zunino (143)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:24
Гуми: Pipirelli
Име на тим: The Overtakers II
Екипен пласман:350
Поени на тимот:142.6666

Спонзори

German Post (P22) - 4 трки
Vistagies (P22) - 1 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Paulo Fantin (Последна обнова: Јан 7 2015, 20:13:03)
Temporada 44, Campeão Rookie - 278 e Copa