Профил на менаџерот: Rahul Seksaria

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Rahul Seksaria
Држава: Индија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 18, 2007
Последна интеракција: Апр 3 2016, 20:37:20
Постови на форумот:30  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (173)
Освоени поени:0 (358)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (20)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (2.07)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 4, 2010)
Достигнувања:

5% отклучени

(17/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rahul Seksaria Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 9
Број на најавувања:1465
Време поминато на ГПРО:315.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
47-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 R-246 19 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.822.960 Задржи група
29-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
28 A-14 24 0 0 0 0 1 9 0.11 R1 - Pipirelli $34.229.360 Пензиониран
27 A-14 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 860 Pipirelli $17.420.754 Задржи група
26 R-223 1 1 7 0 0 90 17 5.29 R1 ? Pipirelli $16.131.006 Промовиран
25 R-223 6 0 1 0 0 35 17 2.06 R1 ? Pipirelli $-22.464.794 Задржи група
24 A-59 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-17.601.850 Испаднат
23 A-59 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 609 Pipirelli $15.945.587 Задржи група
22 R-212 3 0 5 0 0 63 17 3.71 SF 1297 Pipirelli $16.749.091 Промовиран
21 R-212 8 0 0 0 1 38 17 2.24 QF 1709 Pipirelli $-31.249.585 Задржи група
20 R-212 14 0 1 0 0 18 17 1.06 R2 1915 Pipirelli $2.141.669 Задржи група
19 R-212 3 0 4 1 0 60 15 4 QF - Pipirelli $-9.889.419 Задржи група
18 R-212 8 0 2 0 0 28 9 3.11 - - Pipirelli $8.113.272 Задржи група
5 R-33 38 0 0 0 0 0 0 - - - blank $12.214.000 Задржи група
3 R-18 25 0 0 0 0 0 3 0 - - blank $1.031.849 Задржи група