Профил на менаџерот: Jonathan Melucci

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Jonathan Melucci
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 18, 2009
Последна интеракција: Јун 8 2012, 22:45:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (276)
Освоени поени:0 (537)
Победи:0 (17)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: - (1.95)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(45/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jonathan Melucci Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:jonathan.melucci

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 7
Број на најавувања:836
Време поминато на ГПРО:132.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
31-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
30 R-223 14 0 0 2 0 12 16 0.75 R1 - Pipirelli $-3.145.666 Задржи група
29 R-223 6 1 3 0 0 50 14 3.57 QF - Pipirelli $-387.155 Задржи група
28 R-223 11 1 2 0 1 22 14 1.57 R1 - Pipirelli $2.139.305 Задржи група
27 R-223 11 0 2 0 0 21 14 1.5 R2 - Pipirelli $-3.426.536 Задржи група
26 R-223 9 0 1 0 0 31 17 1.82 R2 1613 Pipirelli $1.725.756 Задржи група
25 R-223 16 0 0 0 0 12 15 0.8 R2 - Pipirelli $-4.967.142 Задржи група
24 R-223 6 2 4 0 2 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $-12.971.876 Задржи група
23 A-53 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-8.040.800 Испаднат
22 R-33 1 5 12 0 4 109 16 6.81 R1 - Pipirelli $6.906.053 Промовиран
21 A-6 29 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-17.796.885 Испаднат
20 R-227 1 8 13 0 3 116 17 6.82 F ? Pipirelli $31.628.432 Промовиран
19 R-227 14 0 1 0 0 9 14 0.64 R1 - Pipirelli $-4.660.172 Задржи група
18 R-227 8 0 2 0 4 34 15 2.27 QF - Pipirelli $2.609.079 Задржи група
17 R-227 8 0 1 0 0 30 17 1.76 QF ? Pipirelli $16.572.801 Задржи група
16 R-227 16 0 0 0 1 11 15 0.73 R1 - blank $-365.593 Задржи група
15 A-55 37 0 0 0 0 0 12 0 - - blank $-11.835.119 Испаднат
14 R-32 10 0 1 0 0 20 17 1.18 - ? blank $2.525.995 Промовиран*
13 R-32 15 0 0 0 1 9 8 1.12 - - blank $-1.553.069 Задржи група