Профил на менаџерот: Ceapa Florin

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Ceapa Florin
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 19, 2009
Последна интеракција: Денес во 15:09:42
Постови на форумот:644  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (689)
Освоени поени:14 (1955)
Победи:1 (87)
Подиуми:1 (170)
Пол-позиции:1 (101)
Најбрзи круга:0 (56)
Просечно поени/трка: 7 (2.84)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 20, 2012)
Достигнувања:

58% отклучени

(205/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ceapa Florin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 7
Број на најавувања:22648
Време поминато на ГПРО:10440.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 18
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Justin Button (165)
Технички Директор: Rory McCall (87)
Екипа во целост:29
Гуми: Yokomama
Име на тим: GPROMANIA
Екипен пласман:17
Поени на тимот:66.1333

Спонзори

Pioneers (P18) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 P-18 4 0 6 0 0 58 17 3.41 SF 142 Dunnolop $39.296.175 Задржи група
76 P-18 7 0 1 1 0 30 17 1.76 F 226 Yokomama $33.877.951 Задржи група
75 P-18 5 0 2 0 1 38 17 2.24 QF 1315 Yokomama $50.638.727 Задржи група
74 A-40 5 5 7 5 6 75 17 4.41 R1 820 Pipirelli $42.209.010 Промовиран*
73 A-40 14 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 2031 Pipirelli $67.892.559 Задржи група
72 A-40 8 0 1 0 1 21 17 1.24 R2 2547 Pipirelli $25.902.307 Задржи група
71 R-47 1 11 16 15 10 148 17 8.71 W 3391 Pipirelli $20.131.511 Промовиран
70 R-47 2 7 10 12 7 94 13 7.23 R1 6553 Pipirelli $-23.923.859 Задржи група
69 R-47 1 6 14 10 5 124 17 7.29 W 2768 Pipirelli $-24.931.921 Задржи група
61-68 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 P-6 39 0 0 0 0 0 0 - - 10675 blank $35.807.290 Пензиониран
59 P-6 13 0 0 0 0 11 12 0.92 R1 6559 Dunnolop $93.060.998 Задржи група
58 A-33 1 9 16 9 8 144 17 8.47 W 528 Pipirelli $149.321.774 Промовиран
57 A-33 5 0 4 0 1 54 17 3.18 R1 1179 Pipirelli $162.958.340 Задржи група
56 A-33 10 0 0 0 0 11 14 0.79 R1 6609 Pipirelli $184.339.032 Задржи група
55 A-33 9 0 1 0 0 27 17 1.59 QF 4940 Pipirelli $176.955.260 Задржи група
54 A-33 15 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 2404 Pipirelli $117.853.631 Задржи група
53 A-33 7 1 3 3 2 41 17 2.41 QF 1114 Pipirelli $116.010.538 Задржи група
52 A-33 7 0 1 0 0 39 17 2.29 R1 480 Pipirelli $77.833.041 Задржи група
51 A-33 13 1 1 0 1 16 17 0.94 R1 1041 Pipirelli $46.556.096 Задржи група
50 A-33 13 0 0 0 0 14 17 0.82 QF 896 Pipirelli $29.722.535 Задржи група
49 P-10 34 0 0 0 0 0 17 0 - 670 Avonn $1.711.404 Испаднат
48 M-1 39 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Dunnolop $6.557.115 Испаднат
47 M-1 18 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? Dunnolop $30.261.423 Задржи група
46 P-11 1 5 11 10 5 111 17 6.53 F ? Dunnolop $47.951.015 Промовиран
45 P-11 7 0 5 3 0 40 17 2.35 R1 147 Avonn $42.228.058 Задржи група
44 P-11 7 1 3 1 1 30 17 1.76 R1 ? Avonn $59.646.955 Задржи група
43 P-11 11 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 ? Avonn $33.347.656 Задржи група
42 P-11 8 1 2 3 0 32 17 1.88 R2 ? Avonn $21.502.926 Задржи група
41 P-11 4 2 3 1 0 45 17 2.65 QF ? Avonn $48.347.319 Задржи група
40 P-11 5 2 3 0 1 57 17 3.35 R2 ? Avonn $26.772.025 Задржи група
39 M-4 39 0 0 0 0 0 17 0 - 430 Pipirelli $40.408.177 Испаднат
38 M-4 5 2 2 2 0 43 17 2.53 SF 58 Yokomama $20.034.472 Задржи група
37 M-4 12 1 1 0 0 13 17 0.76 R1 64 Yokomama $15.535.686 Задржи група
36 M-4 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 63 Dunnolop $25.399.141 Задржи група
35 P-4 1 7 14 11 3 120 17 7.06 W 44 Dunnolop $40.783.065 Промовиран
34 P-4 7 1 2 0 0 35 17 2.06 QF ? Yokomama $30.886.392 Задржи група
33 A-54 2 6 11 4 3 108 17 6.35 W ? Pipirelli $42.219.038 Промовиран
32 A-54 7 2 3 0 0 49 17 2.88 QF 368 Pipirelli $40.424.700 Задржи група
31 R-121 1 10 14 8 1 131 17 7.71 R1 ? Pipirelli $28.102.203 Промовиран
30 R-121 3 5 8 2 0 82 17 4.82 QF ? Pipirelli $-3.104.837 Задржи група
29 R-121 11 0 0 0 0 27 17 1.59 SF ? Pipirelli $-9.719.795 Задржи група
14-28 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
13 R-61 15 0 0 0 0 8 11 0.73 - - blank $-3.269.010 Задржи група