Профил на менаџерот: Diogo Schwinn

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Diogo Schwinn
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 18, 2014
Последна интеракција: Денес во 03:01:24
Постови на форумот:305  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (544)
Освоени поени:96 (1079)
Победи:5 (28)
Подиуми:10 (93)
Пол-позиции:5 (17)
Најбрзи круга:7 (19)
Просечно поени/трка: 7.38 (1.98)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 9, 2020)
Достигнувања:

31% отклучени

(108/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Diogo Schwinn Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 42, Трка 14
Број на најавувања:14080
Време поминато на ГПРО:4838.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Steven Evans (167)
Технички Директор: Nigel White (131)
Екипа во целост:44
Гуми: Yokomama
Име на тим: The Overtakers
Екипен пласман:26
Поени на тимот:402.0668

Спонзори

Adeccos (P24) - 7 трки
Hermenes (P10) - 26 трки
Electroluxery (P24) - 18 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-10 9 0 2 1 1 33 17 1.94 R2 195 Yokomama $31.079.579 Задржи група
72 M-5 39 0 0 0 0 0 17 0 - 4099 Yokomama $12.954.378 Испаднат
71 P-24 3 3 4 0 1 55 17 3.24 R2 185 Yokomama $42.739.067 Промовиран
70 P-24 12 0 2 0 0 22 17 1.29 R1 369 Yokomama $15.463.788 Задржи група
69 P-24 6 0 2 0 0 38 17 2.24 F 138 Yokomama $29.500.854 Задржи група
68 P-24 13 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 482 Yokomama $20.791.892 Задржи група
67 P-24 17 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 704 Yokomama $34.534.223 Задржи група
66 P-24 17 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 564 Yokomama $15.100.907 Задржи група
65 P-24 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1115 Avonn $24.144.661 Задржи група
64 M-2 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 5262 Yokomama $1.271.354 Испаднат
63 Elite 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 1244 Hancock $10.732.264 Испаднат
62 M-3 1 4 10 1 3 105 17 6.18 W 17 Dunnolop $50.279.189 Промовиран
61 M-3 14 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 62 Dunnolop $33.909.056 Задржи група
60 M-3 19 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 74 Dunnolop $15.461.848 Задржи група
59 P-22 2 1 9 4 0 90 17 5.29 QF 97 Dunnolop $39.469.353 Промовиран
58 P-22 6 0 1 0 0 32 17 1.88 SF 1946 Dunnolop $41.348.735 Задржи група
57 M-1 33 0 0 0 0 0 17 0 - 411 Dunnolop $21.419.092 Испаднат
56 P-12 2 4 10 0 0 86 17 5.06 W 1850 Dunnolop $44.611.049 Промовиран
55 P-12 8 0 0 0 0 19 17 1.12 - 406 Dunnolop $32.927.620 Задржи група
54 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 - 1722 Pipirelli $52.471.413 Испаднат
53 P-13 4 1 3 0 0 38 17 2.24 QF 2422 Dunnolop $12.370.466 Промовиран
52 P-13 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 230 Yokomama $17.823.287 Задржи група
51 P-13 7 0 3 0 0 32 17 1.88 R2 145 Dunnolop $25.332.286 Задржи група
50 P-13 7 0 2 0 0 29 17 1.71 R1 156 Yokomama $48.376.049 Задржи група
49 P-13 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Yokomama $49.611.853 Задржи група
48 A-125 1 7 15 4 7 126 17 7.41 W ? Pipirelli $60.361.749 Промовиран
47 A-125 7 0 3 0 0 31 17 1.82 QF ? Pipirelli $77.816.791 Задржи група
46 A-125 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1314 Pipirelli $105.312.013 Задржи група
45 A-125 19 0 0 0 0 5 17 0.29 - 1377 Pipirelli $39.540.598 Задржи група
44 R-416 1 3 13 2 0 123 17 7.24 F 2033 Pipirelli $21.757.906 Промовиран
43 R-416 7 0 2 0 0 41 17 2.41 QF 2850 Pipirelli $-10.653.254 Задржи група
42 R-416 19 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $70.422 Задржи група