Профил на менаџерот: João Silva

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:João Silva
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 20, 2009
Последна интеракција: Фев 16 2014, 21:10:12
Постови на форумот:9  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (417)
Освоени поени:0 (1075)
Победи:0 (44)
Подиуми:0 (101)
Пол-позиции:0 (32)
Најбрзи круга:0 (35)
Просечно поени/трка: - (2.58)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 22, 2009)
Достигнувања:

38% отклучени

(134/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до João Silva Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 8
Број на најавувања:4461
Време поминато на ГПРО:1044 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
39-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 M-1 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $-32.383.077 Пензиониран
37 M-1 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Yokomama $16.281.099 Задржи група
36 P-9 1 5 15 2 3 128 17 7.53 W 39 Dunnolop $86.178.696 Промовиран
35 P-9 10 0 1 0 1 20 17 1.18 R1 ? Yokomama $51.811.809 Задржи група
34 A-17 1 6 13 1 12 116 17 6.82 F 269 Pipirelli $76.272.956 Промовиран
33 A-17 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $35.934.493 Задржи група
32 R-139 1 3 7 2 0 95 17 5.59 SF 1131 Pipirelli $56.802.124 Промовиран
31 R-139 6 1 4 0 1 61 17 3.59 R2 1375 Pipirelli $-989.813.855 Задржи група
30 P-15 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 197 Yokomama $-39.536.994 Спец пот
29 P-15 8 1 2 3 0 35 17 2.06 SF 133 Dunnolop $14.842.772 Задржи група
28 M-3 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 171 Dunnolop $7.233.730 Испаднат
27 M-3 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - 157 Dunnolop $27.385.032 Задржи група
26 P-11 2 7 9 5 2 86 17 5.06 SF ? Dunnolop $36.829.049 Промовиран
25 M-2 27 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Dunnolop $-1.189.418 Испаднат
24 M-2 14 0 2 0 0 14 17 0.82 - 127 Dunnolop $40.377.905 Задржи група
23 P-9 1 6 9 2 3 95 17 5.59 SF ? Dunnolop $49.596.555 Промовиран
22 P-9 26 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Yokomama $35.525.853 Задржи група
21 A-40 1 12 15 5 10 144 17 8.47 W ? Pipirelli $48.341.110 Промовиран
20 A-40 14 1 1 0 1 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $25.449.500 Задржи група
19 R-185 2 1 9 6 2 81 17 4.76 F 1727 Pipirelli $58.258.385 Промовиран
18 R-185 2 0 7 0 0 79 17 4.65 SF ? Pipirelli $-16.109.655 Задржи група
17 A-43 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $44.696.674 Испаднат
16 A-43 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? blank $31.277.152 Задржи група
15 R-143 3 1 6 6 0 75 16 4.69 - - blank $53.540.704 Промовиран
14 A-60 23 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-20.456.955 Испаднат
13 R-55 14 0 0 0 0 10 10 1 - - blank $1.240.554 Промовиран*