Профил на менаџерот: Aleksi Kulo

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Williams 2009
Име:Aleksi Kulo
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 2, 2014
Последна интеракција: Мај 8 2017, 14:16:51
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (266)
Освоени поени:0 (646)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (52)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (2.43)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 27, 2014)
Достигнувања:

21% отклучени

(76/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Aleksi Kulo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 1
Број на најавувања:3338
Време поминато на ГПРО:1592.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
60-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 P-4 40 0 0 0 0 0 0 - - 11012 blank $-32.267.246 Пензиониран
58 M-3 37 0 0 0 0 0 12 0 - 6533 Dunnolop $2.101.752 Испаднат
57 P-8 3 2 9 2 0 93 17 5.47 W 62 Dunnolop $42.664.118 Промовиран
56 P-8 8 0 1 0 0 26 17 1.53 SF 1624 Yokomama $37.941.534 Задржи група
55 P-8 14 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 1174 Yokomama $76.294.321 Задржи група
54 A-107 1 9 13 6 5 129 17 7.59 W 409 Pipirelli $85.405.153 Промовиран
53 A-107 7 0 3 2 0 44 17 2.59 R1 678 Pipirelli $76.581.640 Задржи група
52 A-107 11 1 1 0 1 20 17 1.18 R2 ? Pipirelli $59.419.766 Задржи група
51 A-107 5 1 1 1 1 50 17 2.94 R1 ? Pipirelli $38.511.264 Задржи група
50 A-107 12 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 651 Pipirelli $24.418.807 Задржи група
49 A-107 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $11.118.156 Задржи група
48 A-107 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $8.806.579 Задржи група
47 P-20 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 380 Yokomama $5.661.535 Испаднат
46 A-120 1 7 12 2 1 121 17 7.12 W ? Pipirelli $48.240.909 Промовиран
45 A-120 9 0 0 0 0 17 17 1 R1 1056 Pipirelli $23.030.372 Задржи група
44 A-120 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 962 Pipirelli $20.393.544 Задржи група
43 R-259 2 2 11 5 0 100 17 5.88 W ? Pipirelli $15.970.518 Промовиран