Профил на менаџерот: Paulo Chaves

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Paulo Chaves
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 1, 2009
Последна интеракција: Јул 31 2012, 02:45:35
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (233)
Освоени поени:0 (285)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (22)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.22)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(29/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paulo Chaves Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 10
Број на најавувања:2248
Време поминато на ГПРО:504.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
29-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
28 A-19 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-17.183.976 Пензиониран
27 P-14 31 0 0 0 0 2 11 0.18 R1 - Dunnolop $-23.882.535 Испаднат
26 P-14 25 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 - Dunnolop $23.713.642 Задржи група
25 P-14 12 0 2 0 0 16 17 0.94 R1 149 Dunnolop $60.682.260 Задржи група
24 P-14 20 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 - Dunnolop $47.730.699 Задржи група
23 A-10 1 4 10 2 2 95 17 5.59 QF ? Pipirelli $71.581.685 Промовиран
22 A-10 6 0 2 0 0 40 17 2.35 R1 ? Pipirelli $52.969.433 Задржи група
21 A-10 14 0 1 0 0 9 16 0.56 R2 - Pipirelli $17.391.705 Задржи група
20 A-10 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $10.209.073 Задржи група
19 P-7 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $17.050.026 Испаднат
18 P-7 11 1 1 0 1 19 17 1.12 R2 ? Dunnolop $14.560.762 Задржи група
17 P-7 15 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Dunnolop $18.788.089 Задржи група
16 A-15 4 0 4 0 0 49 17 2.88 R1 306 blank $22.172.364 Промовиран
15 A-15 12 0 1 0 0 17 17 1 - 402 blank $16.838.382 Задржи група
14 A-15 21 0 0 0 0 3 17 0.18 - 431 blank $13.690.624 Задржи група
13 R-58 14 0 1 0 0 12 8 1.5 - - blank $22.569.131 Промовиран*