Профил на менаџерот: Dave Povey

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dave Povey
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 3, 2009
Последна интеракција: Окт 20 2015, 14:58:57
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (117)
Освоени поени:0 (140)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (8)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.2)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(20/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dave Povey Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 22, Трка 1
Број на најавувања:830
Време поминато на ГПРО:162.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Dave Povey (Последна обнова: Јан 29 2013, 11:11:15)
Season 34: Target, Finish top 6 with positive balance. don't think my driver is fast enough but 1 pole or fastest lap would be nice.

Time out: Season 26-33

Season 25: Having been promoted, now i have to survive the season!!!

Season 24: Points. Money. Training.

Season 23: Very bad start even if with £35m. Wasted £8m approx on bidding for drivers and ended up signing a bad driver, £200k a race more expensive than last seasons driver, but also has half the overall rating. Taking new tactics with season aim to be one race win! Via factory development and driver training allowing for poor results in first six races due to development costs with basic car updates, aiming to save money to make highly updated car from race six onwards.

Career Aims:

Season 22 aim: Top 10 season finish. Achieved:8th
Season 23 aim: Promotion. Achieved:

Season 22 podium aim: 2. Achieved:2
Season 23 podium aim: 6. Achieved:

Season 22 poles aim: 0. Achieved:0
Season 23 poles aim: 2. Achieved:

Season 22 race win aims: 0. Achieved:0
Season 23 race win aims: 2. Achieved:

Season 22 fastest laps aim: 0. Achieved:2
Season 23 fastest laps aim: 2. Achieved:

If i finish the season in top 10, i'll become a GPRO supporter