Профил на менаџерот: Luis Simoes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Luis Simoes
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 5, 2009
Последна интеракција: Денес во 01:25:12
Постови на форумот:111  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (1045)
Освоени поени:5 (1486)
Победи:0 (30)
Подиуми:0 (109)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 0.33 (1.42)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(73/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luis Simoes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 11
Број на најавувања:8954
Време поминато на ГПРО:1418.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 41
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Adam Brise (104)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: #1 NUMBER ONE
Екипен пласман:310
Поени на тимот:219.8664

Спонзори

Beckish (A41) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-41 19 0 0 0 0 4 16 0.25 QF 3880 Pipirelli $53.648.363 Задржи група
74 A-41 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2949 Pipirelli $36.997.735 Задржи група
73 A-41 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 3015 Pipirelli $53.247.562 Задржи група
72 A-41 8 0 1 0 0 31 17 1.82 QF 1950 Pipirelli $66.040.392 Задржи група
71 A-41 10 0 0 0 0 21 17 1.24 SF 2989 Pipirelli $30.981.376 Задржи група
70 A-41 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 5635 Pipirelli $14.900.078 Задржи група
69 A-41 5 2 6 0 0 49 17 2.88 QF 1905 Pipirelli $19.359.809 Задржи група
68 A-41 6 0 4 0 0 47 17 2.76 QF 835 Pipirelli $46.062.264 Задржи група
67 A-41 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2474 Pipirelli $33.869.398 Задржи група
66 A-41 10 0 3 0 0 25 16 1.56 R2 4062 Pipirelli $63.667.177 Задржи група
65 A-41 13 0 0 1 0 15 17 0.88 R1 2712 Pipirelli $48.091.751 Задржи група
64 A-41 8 0 1 0 0 13 16 0.81 R1 4126 Pipirelli $49.439.906 Задржи група
63 A-41 6 1 7 0 1 58 17 3.41 QF 3502 Pipirelli $78.403.174 Задржи група
62 A-41 10 0 0 0 0 29 17 1.71 R2 2125 Pipirelli $83.552.918 Задржи група
61 A-41 8 1 1 0 0 26 17 1.53 R2 2083 Pipirelli $81.872.231 Задржи група
60 A-41 10 0 0 0 0 20 16 1.25 R1 5237 Pipirelli $64.975.012 Задржи група
59 P-24 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 1133 Dunnolop $41.089.030 Испаднат
58 A-52 2 5 12 1 1 122 17 7.18 SF 767 Pipirelli $70.468.650 Промовиран
57 A-52 7 0 2 0 0 37 16 2.31 R2 4768 Pipirelli $98.275.650 Задржи група
56 A-52 6 0 1 0 0 35 17 2.06 F 2043 Pipirelli $93.572.752 Задржи група
55 A-52 12 0 0 0 0 11 16 0.69 R2 5138 Pipirelli $78.881.459 Задржи група
54 A-52 12 0 1 0 0 19 16 1.19 R2 4483 Pipirelli $90.392.924 Задржи група
53 A-52 11 0 0 0 0 18 17 1.06 R1 4666 Pipirelli $94.364.009 Задржи група
52 A-52 19 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 - Pipirelli $100.905.964 Задржи група
51 A-52 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1080 Pipirelli $49.026.607 Задржи група
50 A-52 21 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Pipirelli $27.502.324 Задржи група
49 A-52 18 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 - Pipirelli $47.886.827 Задржи група
48 A-52 22 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $38.377.640 Задржи група
47 A-52 18 0 0 0 0 9 16 0.56 R2 - Pipirelli $59.975.434 Задржи група
46 A-52 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $62.848.193 Задржи група
45 A-52 14 0 1 0 0 11 15 0.73 R2 - Pipirelli $56.856.750 Задржи група
44 A-52 24 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 - Pipirelli $39.662.994 Задржи група
43 A-52 8 0 0 0 0 19 17 1.12 QF 1069 Pipirelli $65.652.863 Задржи група
42 A-52 11 0 0 0 0 17 16 1.06 QF - Pipirelli $69.069.527 Задржи група
41 R-211 4 1 5 0 0 59 16 3.69 F - Pipirelli $30.393.884 Промовиран
40 A-37 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $14.585.680 Испаднат
39 A-37 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $44.178.617 Задржи група
38 A-37 22 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 - Pipirelli $23.843.995 Задржи група
37 A-37 20 0 0 0 0 10 17 0.59 QF ? Pipirelli $7.871.361 Задржи група
36 A-37 13 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $20.691.215 Задржи група
35 R-290 3 2 8 0 0 78 15 5.2 F - Pipirelli $24.369.559 Промовиран
34 A-60 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 673 Pipirelli $16.147.783 Испаднат
33 A-60 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $7.891.824 Задржи група
32 A-60 15 0 1 0 0 11 16 0.69 R2 - Pipirelli $22.842.842 Задржи група
31 R-226 2 4 9 4 3 84 16 5.25 R1 - Pipirelli $21.878.258 Промовиран
30 A-35 29 0 0 0 0 1 17 0.06 - 864 Pipirelli $4.814.368 Испаднат
29 R-293 5 0 5 1 0 64 17 3.76 SF 1867 Pipirelli $18.221.664 Промовиран*
28 A-16 30 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $4.588.741 Испаднат
27 A-16 21 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 - Pipirelli $14.168.149 Задржи група
26 R-86 5 1 5 0 0 64 17 3.76 W 1432 Pipirelli $12.675.317 Промовиран*
25 A-15 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 798 Pipirelli $3.893.072 Испаднат
24 R-240 3 2 8 0 0 84 17 4.94 F ? Pipirelli $12.187.295 Промовиран
23 A-10 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $8.878.133 Испаднат
22 A-10 20 0 0 0 0 2 15 0.13 QF - Pipirelli $9.470.742 Задржи група
21 A-10 11 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $6.313.613 Задржи група
20 A-10 11 0 0 0 0 16 17 0.94 QF ? Pipirelli $9.679.344 Задржи група
19 P-1 25 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 - Dunnolop $-10.557.734 Испаднат
18 A-36 2 3 9 0 3 80 17 4.71 W 354 Pipirelli $13.906.731 Промовиран
17 P-6 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $292.296 Испаднат
16 A-62 2 5 11 3 2 101 17 5.94 F ? blank $7.217.525 Промовиран
15 A-62 5 1 3 0 0 47 17 2.76 - ? blank $14.538.992 Задржи група
14 R-87 4 2 4 0 1 62 17 3.65 - ? blank $6.886.110 Промовиран
13 R-87 20 0 0 0 0 3 7 0.43 - - blank $10.017.803 Задржи група