Профил на менаџерот: Carlos Miola

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlos Miola
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 2, 2014
Последна интеракција: Денес во 04:13:41
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (522)
Освоени поени:12 (574)
Победи:0 (13)
Подиуми:1 (37)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: 4 (1.1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(70/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlos Miola Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:carlos miola

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 7
Број на најавувања:6453
Време поминато на ГПРО:1878.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 6
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Desire Love (144)
Технички Директор: Gavin Green (94)
Екипа во целост:24
Гуми: Yokomama
Име на тим: CHAPA CHAPON RACING TEAM
Екипен пласман:38
Поени на тимот:86.5667

Спонзори

All-Inkl.Com (A79) - 6 трки
Mono (A79) - 11 трки
Automatic Datas (A79) - 10 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-6 11 1 1 0 0 20 17 1.18 R1 386 Yokomama $35.478.469 Задржи група
72 A-79 2 1 5 0 0 57 17 3.35 SF 1012 Pipirelli $92.826.011 Промовиран
71 A-79 9 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 1009 Pipirelli $81.484.240 Задржи група
70 A-79 17 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1431 Pipirelli $47.649.963 Задржи група
69 A-79 8 3 3 1 0 40 17 2.35 QF 1413 Pipirelli $68.258.605 Задржи група
68 A-79 5 1 4 0 1 47 17 2.76 QF 851 Pipirelli $69.253.264 Задржи група
67 A-79 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1606 Pipirelli $39.554.824 Задржи група
66 A-79 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 4032 Pipirelli $16.047.929 Задржи група
65 A-79 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2741 Pipirelli $26.726.977 Задржи група
64 A-79 29 0 0 0 0 0 17 0 - 1956 Pipirelli $34.960.789 Задржи група
63 A-112 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 2500 Pipirelli $63.943.770 Задржи група
62 A-112 8 0 2 2 0 37 17 2.18 R2 1540 Pipirelli $60.470.831 Задржи група
61 A-112 15 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 3696 Pipirelli $56.242.687 Задржи група
60 A-112 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2969 Pipirelli $75.205.822 Задржи група
59 A-112 11 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1749 Pipirelli $102.863.535 Задржи група
58 A-112 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1132 Pipirelli $97.511.485 Задржи група
57 A-112 14 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 3309 Pipirelli $103.280.283 Задржи група
56 A-112 8 0 2 0 0 33 17 1.94 SF 902 Pipirelli $104.149.996 Задржи група
55 A-112 21 0 0 0 0 0 17 0 R2 1996 Pipirelli $65.708.951 Задржи група
54 A-112 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2185 Pipirelli $58.739.418 Задржи група
53 A-112 18 0 0 0 2 4 17 0.24 R1 3432 Pipirelli $54.293.160 Задржи група
52 A-112 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $42.943.170 Задржи група
51 A-112 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $16.768.001 Задржи група
50 A-112 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 975 Pipirelli $9.822.533 Задржи група
49 A-112 15 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $37.700.810 Задржи група
48 A-112 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $11.721.090 Задржи група
47 R-360 3 2 7 1 1 75 17 4.41 R1 ? Pipirelli $36.674.186 Промовиран
46 A-123 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2203 Pipirelli $10.720.040 Испаднат
45 R-24 3 5 8 1 11 76 17 4.47 QF ? Pipirelli $28.008.402 Промовиран
44 R-24 6 0 2 0 6 48 17 2.82 R1 2831 Pipirelli $11.238.737 Задржи група
43 R-24 17 0 0 0 0 4 9 0.44 - - Pipirelli $12.072.388 Задржи група