Профил на менаџерот: Jani Niskanen

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Jani Niskanen
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 9, 2009
Последна интеракција: Мај 22 2015, 16:33:02
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (216)
Освоени поени:0 (216)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (16)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: - (1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(35/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jani Niskanen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 18, Трка 7
Број на најавувања:1913
Време поминато на ГПРО:399 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
34-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-121 7 0 4 0 0 38 17 2.24 QF 1848 Pipirelli $-4.862.905 Задржи група
32 R-121 7 0 3 0 0 35 17 2.06 SF 2314 Pipirelli $-10.712.567 Задржи група
31 R-121 15 0 0 0 0 10 16 0.62 QF - Pipirelli $2.138.243 Задржи група
30 R-121 10 1 2 0 0 17 16 1.06 QF - Pipirelli $-766.986 Задржи група
29 R-121 9 1 1 0 7 29 17 1.71 QF 2530 Pipirelli $1.067.021 Задржи група
28 R-121 18 0 0 0 0 3 3 1 - - Pipirelli $2.125.310 Задржи група
27 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
26 R-92 11 0 1 2 1 21 11 1.91 R1 - Pipirelli $-15.591.529 Задржи група
25 R-92 26 0 0 0 0 0 17 0 QF 2241 Pipirelli $-12.105.846 Задржи група
24 R-92 13 0 0 0 0 8 15 0.53 R1 - Pipirelli $-10.654.416 Задржи група
23 R-92 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1805 Pipirelli $-15.890.618 Задржи група
22 R-92 13 0 2 1 0 18 17 1.06 QF ? Pipirelli $4.111.370 Задржи група
21 R-92 18 0 0 0 0 7 15 0.47 R1 - Pipirelli $-4.353.918 Задржи група
20 R-92 18 0 1 0 1 6 16 0.38 R2 - Pipirelli $-11.281.534 Задржи група
19 R-92 22 0 0 0 0 2 12 0.17 R1 - Pipirelli $-15.138.180 Задржи група
18 R-92 11 1 2 0 5 19 10 1.9 - - Pipirelli $-63.961 Задржи група