Профил на менаџерот: Juan Bautista Fas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juan Bautista Fas
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 23, 2014
Последна интеракција: Јан 12 2019, 20:26:46
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (108)
Освоени поени:0 (108)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (5)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(13/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juan Bautista Fas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 14
Број на најавувања:485
Време поминато на ГПРО:83.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
69-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
68 R-85 29 0 0 0 0 0 0 - R1 11312 Pipirelli $18.345.000 Задржи група
67 R-69 18 0 0 0 0 2 5 0.4 R1 11126 Pipirelli $7.108.374 Задржи група
66 R-69 22 0 0 0 0 0 3 0 R1 9326 Pipirelli $14.770.206 Задржи група
65 R-182 13 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5846 Pipirelli $5.895.422 Задржи група
64 R-182 11 0 1 0 0 20 15 1.33 QF 5692 Pipirelli $266.799 Задржи група
63 R-182 19 0 0 0 0 0 2 0 - 7913 Pipirelli $26.851.000 Задржи група
62 R-131 23 0 0 0 0 0 0 - R1 11790 Pipirelli $20.865.435 Задржи група
61 R-131 26 0 0 0 0 0 0 - - 8737 Pipirelli $13.678.715 Задржи група
57-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 R-136 21 0 0 0 0 0 0 - R1 13050 Pipirelli $19.121.700 Задржи група
55 R-136 18 0 0 0 0 0 4 0 - 10452 Pipirelli $-5.536.683 Задржи група
53-54 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 R-334 17 0 0 0 0 0 1 0 R1 - Pipirelli $21.551.168 Задржи група
51 R-91 21 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $14.950.937 Задржи група
50 R-60 7 0 4 5 0 50 14 3.57 R1 - Pipirelli $37.721.037 Задржи група
49 R-60 17 0 0 0 0 0 7 0 - - Pipirelli $35.973.866 Задржи група
48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-72 12 0 0 0 0 19 14 1.36 SF - Pipirelli $8.633.333 Задржи група
46 R-72 14 0 0 0 0 8 12 0.67 R2 - Pipirelli $35.282.141 Задржи група
45 R-72 15 0 0 0 0 3 3 1 - - Pipirelli $16.172.415 Задржи група
44 R-72 16 0 0 0 0 0 7 0 R2 - Pipirelli $21.968.418 Задржи група
43 R-72 14 0 0 0 0 1 4 0.25 - - Pipirelli $13.268.686 Задржи група