Профил на менаџерот: Derek Risse

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Derek Risse
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 24, 2014
Последна интеракција: Мар 7 2017, 18:01:31
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (2)
Освоени поени:0 (3)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (0)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.5)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

1% отклучени

(3/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Derek Risse Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 14
Број на најавувања:7
Време поминато на ГПРО:11.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
58-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 R-9 17 0 0 0 0 0 0 - R1 11719 Pipirelli $15.472.000 Задржи група
44-56 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 R-182 16 0 0 0 0 3 2 1.5 - - Pipirelli $6.688.058 Задржи група