Профил на менаџерот: Aris Tsipras

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Aris Tsipras
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 18, 2009
Последна интеракција: Мар 19 2017, 09:38:53
Постови на форумот:62  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (745)
Освоени поени:0 (1496)
Победи:0 (45)
Подиуми:0 (119)
Пол-позиции:0 (47)
Најбрзи круга:0 (33)
Просечно поени/трка: - (2.01)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

45% отклучени

(161/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Aris Tsipras Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 15
Број на најавувања:7028
Време поминато на ГПРО:2206 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
59-77 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 M-4 40 0 0 0 0 0 0 - - 10898 blank $-9.515.776 Пензиониран
57 Elite 31 0 0 0 1 0 16 0 R2 2608 Hancock $-61.443.160 Испаднат
56 M-5 3 2 7 2 0 74 17 4.35 W 19 Dunnolop $66.945.682 Промовиран
55 M-5 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 67 Dunnolop $14.848.672 Задржи група
54 M-5 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 225 Badyear $22.058.781 Задржи група
53 P-19 2 4 9 4 1 97 17 5.71 W 92 Dunnolop $130.282.665 Промовиран
52 P-19 4 1 5 0 1 51 17 3 R1 96 Dunnolop $47.597.313 Задржи група
51 A-31 1 10 12 5 12 121 17 7.12 F ? Pipirelli $125.152.274 Промовиран
50 A-31 8 0 3 0 1 33 17 1.94 R1 670 Pipirelli $51.728.135 Задржи група
49 A-31 9 0 1 0 0 28 17 1.65 QF 761 Pipirelli $31.250.477 Задржи група
48 P-21 28 0 0 0 1 3 17 0.18 R1 1643 Pipirelli $15.595.655 Испаднат
47 M-1 28 0 0 0 1 3 17 0.18 QF 79 Dunnolop $4.991.618 Испаднат
46 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - 448 Pipirelli $23.729.388 Испаднат
45 Elite 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Badyear $28.790.150 Задржи група
44 M-3 1 4 11 2 3 102 17 6 W 19 Dunnolop $47.053.992 Промовиран
43 M-3 10 0 1 0 0 18 17 1.06 R2 54 Avonn $6.955.017 Задржи група
42 M-3 19 1 1 0 1 16 17 0.94 QF ? Contimental $45.745.772 Задржи група
41 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 - 141 Avonn $58.379.841 Испаднат
40 M-2 4 1 4 5 1 51 17 3 F 26 Avonn $67.240.420 Промовиран
39 M-2 10 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 49 Avonn $58.936.175 Задржи група
38 P-11 1 6 11 5 6 116 17 6.82 W 33 Dunnolop $36.281.405 Промовиран
37 P-11 7 0 2 0 0 27 17 1.59 R2 149 Yokomama $16.603.302 Задржи група
36 P-11 8 1 1 0 0 26 17 1.53 R1 144 Yokomama $24.217.171 Задржи група
35 M-2 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 70 Dunnolop $8.609.837 Испаднат
34 M-2 24 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Dunnolop $22.329.017 Задржи група
33 P-1 5 1 4 0 2 56 17 3.29 F 69 Dunnolop $12.084.958 Промовиран*
32 P-1 13 0 0 0 0 17 15 1.13 QF - Yokomama $16.070.975 Задржи група
31 M-4 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 56 Badyear $5.042.324 Испаднат
30 M-4 9 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 ? Badyear $19.262.929 Задржи група
29 P-9 2 1 9 1 0 94 17 5.53 F 78 Dunnolop $33.357.923 Промовиран
28 P-9 6 1 3 0 0 41 17 2.41 QF ? Dunnolop $22.161.819 Задржи група
27 M-4 25 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 - Badyear $53.189.159 Испаднат
26 P-2 1 7 11 4 0 111 17 6.53 QF ? Dunnolop $45.595.770 Промовиран
25 P-2 8 0 1 0 0 25 16 1.56 R1 - Dunnolop $41.313.000 Задржи група
24 P-2 16 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 135 Dunnolop $31.965.583 Задржи група
23 P-2 11 0 3 0 0 19 17 1.12 R1 179 Dunnolop $41.686.325 Задржи група
22 P-2 6 0 2 0 0 48 17 2.82 R1 ? Dunnolop $49.009.602 Задржи група
21 P-2 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 180 Dunnolop $42.202.869 Задржи група
20 P-2 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 170 Dunnolop $60.437.378 Задржи група
19 A-42 1 5 12 16 2 118 17 6.94 W 207 Pipirelli $71.702.548 Промовиран
18 A-42 6 0 2 3 0 62 17 3.65 SF 283 Pipirelli $78.744.983 Задржи група
17 A-42 13 0 0 0 0 18 17 1.06 R2 579 Pipirelli $102.532.206 Задржи група
16 A-42 17 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 - blank $80.609.669 Задржи група
15 A-42 23 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? blank $83.015.594 Задржи група
14 A-42 25 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $29.165.066 Задржи група
13 R-61 18 0 1 0 0 6 3 2 - - blank $17.026.236 Промовиран*