Профил на менаџерот: Luca Dotti

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Luca Dotti
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 27, 2014
Последна интеракција: Денес во 20:16:35
Постови на форумот:732  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (509)
Освоени поени:0 (903)
Победи:0 (28)
Подиуми:0 (79)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 0 (1.77)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

28% отклучени

(97/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luca Dotti Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 44, Трка 4
Број на најавувања:14220
Време поминато на ГПРО:2886.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:38
Пари: $??.???.???
Возач: Michael Rosenzweig (97)
Технички Директор: Gary Purnell (75)
Екипа во целост:29
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Folgore Racing Team
Екипен пласман:48
Поени на тимот:82.2666

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Luca Dotti (Последна обнова: Авг 29 2019, 14:22:51)
Back to the game! No serious goals, just playing for fun. :) (CIT)
#ZeroTrophiesAndAMovie

ST 44 primi punti ottenuti con una vittoria
ST 44 prima vittoria alla 12a gara di gpro
Ultima vittoria non me la ricordo più! azz

Le mie vittorie (totale 28, quando arriverò a 100 mi ritirerò! :-) )

Master
st_71_12 Brasilia

Pro
st_67_16 Brno
st_67_15 Portimao
st_67_07 JerezRookie
st_45_15 Adelaide
st_45_11 Montreal
st_45_08 Monte Carlo
st_45_06 Brno
st_45_05 Instanbul
st_45_03 Anderstorp
st_45_01 Yas Marina
st_44_15 Zandvoort

Ama
st_65_16 Shakir
st_65_15 Hungaroring
st_65_14 Yeingan
st_65_09 Silverstone
st_65_07 A1-Ring
st_65_06 Valencia
st_65_03 Indianapolis Oval 500
st_64_15 Monte Carlo
st_64_12 Slovakiaring
st_57_03 Zandvoort
st_57_01 Baku City
st_48_10 Fuji
st_48_06 Instanbul
st_48_05 Anderstorp
st_47_17 A1-Ring
st_47_16 Kyalami