Профил на менаџерот: Craig Cochrane

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Red Arrow 2008
Име:Craig Cochrane
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 2, 2009
Последна интеракција: Денес во 01:05:32
Постови на форумот:107  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (1024)
Освоени поени:70 (1635)
Победи:4 (44)
Подиуми:6 (131)
Пол-позиции:3 (34)
Најбрзи круга:5 (39)
Просечно поени/трка: 6.36 (1.6)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 21, 2009)
Достигнувања:

38% отклучени

(132/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Craig Cochrane Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:craigccochrane

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 1
Број на најавувања:15531
Време поминато на ГПРО:3468.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 31
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Taki Hasemi (145)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:27
Гуми: Pipirelli
Име на тим: van Popta Racing
Екипен пласман:150
Поени на тимот:215.1334

Спонзори

Showah (A31) - 14 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-31 13 0 1 1 1 9 15 0.6 R1 5027 Pipirelli $63.248.854 Задржи група
72 A-31 10 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 3690 Pipirelli $50.580.356 Задржи група
71 A-31 12 2 2 1 2 25 16 1.56 R1 4555 Pipirelli $88.306.198 Задржи група
70 A-31 8 0 3 3 1 38 17 2.24 QF 4255 Pipirelli $90.786.548 Задржи група
69 A-31 9 1 2 0 0 31 17 1.82 R2 1357 Pipirelli $60.343.000 Задржи група
68 A-31 14 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 4824 Pipirelli $29.822.638 Задржи група
67 A-31 13 0 2 1 0 14 17 0.82 R1 3014 Pipirelli $15.223.228 Задржи група
66 A-31 7 0 3 0 0 40 17 2.35 SF 1016 Pipirelli $35.265.998 Задржи група
65 A-31 11 0 0 0 1 13 17 0.76 R2 2873 Pipirelli $21.291.852 Задржи група
64 A-31 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 4287 Pipirelli $17.810.584 Задржи група
63 A-31 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1216 Pipirelli $27.531.723 Задржи група
62 A-31 8 0 2 0 1 35 17 2.06 QF 3238 Pipirelli $43.105.717 Задржи група
61 A-31 11 0 1 0 0 19 17 1.12 QF 3674 Pipirelli $46.762.380 Задржи група
60 A-31 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2914 Pipirelli $54.013.279 Задржи група
59 A-31 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 2700 Pipirelli $87.227.268 Задржи група
58 A-31 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1624 Pipirelli $78.706.166 Задржи група
57 A-31 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2152 Pipirelli $56.705.731 Задржи група
56 A-31 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2236 Pipirelli $30.430.281 Задржи група
55 A-31 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2316 Pipirelli $14.614.610 Задржи група
54 A-31 18 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 3627 Pipirelli $13.179.324 Задржи група
53 P-12 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2306 Dunnolop $12.399.287 Испаднат
52 A-53 1 7 15 8 5 135 17 7.94 W 299 Pipirelli $46.412.066 Промовиран
51 A-53 5 0 2 2 0 34 17 2 R1 ? Pipirelli $32.382.959 Задржи група
50 A-53 16 0 0 0 0 7 16 0.44 QF - Pipirelli $36.885.717 Задржи група
49 A-53 16 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $15.637.136 Задржи група
48 P-19 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $15.137.876 Испаднат
47 P-19 9 0 3 0 0 30 17 1.76 R1 ? Avonn $14.275.789 Задржи група
46 P-19 12 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 297 Avonn $43.169.117 Задржи група
45 A-37 1 5 8 9 5 90 17 5.29 R2 ? Pipirelli $51.931.548 Промовиран
44 A-37 7 0 3 0 0 42 16 2.62 QF - Pipirelli $55.852.589 Задржи група
43 A-37 14 0 0 0 0 11 16 0.69 R2 - Pipirelli $45.134.107 Задржи група
42 A-37 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $34.659.530 Задржи група
41 R-308 3 1 4 0 3 67 17 3.94 QF ? Pipirelli $42.055.332 Промовиран
40 A-72 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $22.867.396 Испаднат
39 A-72 17 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $44.365.291 Задржи група
38 A-72 8 0 2 0 0 24 17 1.41 SF ? Pipirelli $26.726.980 Задржи група
37 A-72 11 0 1 0 0 21 17 1.24 R1 ? Pipirelli $13.448.514 Задржи група
36 P-14 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $22.441.601 Испаднат
35 M-2 38 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $21.182.896 Испаднат
34 P-3 4 1 4 2 0 67 17 3.94 QF 81 Dunnolop $33.146.293 Промовиран
33 P-3 12 0 2 0 0 22 17 1.29 R2 ? Dunnolop $29.585.819 Задржи група
32 A-49 2 4 11 0 4 102 17 6 F 248 Pipirelli $67.145.359 Промовиран
31 A-49 7 1 2 0 0 32 17 1.88 R1 456 Pipirelli $35.064.120 Задржи група
30 A-49 9 0 2 0 0 20 17 1.18 QF ? Pipirelli $27.374.138 Задржи група
29 P-8 31 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Dunnolop $13.358.424 Испаднат
28 A-29 5 2 5 0 4 66 17 3.88 R1 ? Pipirelli $18.918.097 Промовиран*
27 A-29 10 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $16.431.246 Задржи група
26 P-13 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Dunnolop $21.366.106 Испаднат
25 P-13 9 1 1 0 0 16 17 0.94 SF ? Dunnolop $23.861.490 Задржи група
24 A-24 2 4 10 0 5 106 17 6.24 QF ? Pipirelli $42.745.207 Промовиран
23 A-24 8 0 2 0 0 25 17 1.47 R2 642 Pipirelli $30.887.558 Задржи група
22 A-24 6 2 3 0 2 42 17 2.47 R2 ? Pipirelli $25.794.568 Задржи група
21 A-24 8 0 1 0 0 29 17 1.71 R1 ? Pipirelli $14.595.736 Задржи група
20 A-24 14 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $26.289.807 Задржи група
19 P-16 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $4.237.943 Испаднат
18 A-59 4 1 4 3 0 43 17 2.53 SF ? Pipirelli $12.652.295 Промовиран
17 P-16 35 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $8.953.143 Испаднат
16 A-27 1 6 10 0 0 112 17 6.59 W 147 blank $35.976.137 Промовиран
15 A-27 10 0 1 0 0 13 17 0.76 - ? blank $20.745.221 Задржи група
14 R-125 3 2 7 1 0 64 17 3.76 - ? blank $13.196.533 Промовиран