Профил на менаџерот: Francisco Arce

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Francisco Arce
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 21, 2014
Последна интеракција: Денес во 00:40:59
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (516)
Освоени поени:61 (673)
Победи:2 (14)
Подиуми:7 (49)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 7.62 (1.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(55/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Francisco Arce Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 3
Број на најавувања:4616
Време поминато на ГПРО:2292.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 24
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Christiano Boesel (159)
Технички Директор: Mark Sommerville (109)
Екипа во целост:39
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Sex, Beer & Rock´N Roll
Екипен пласман:2
Поени на тимот:428.4667

Спонзори

Red Wings (A18) - 14 трки
ManagerLeague (P24) - 32 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-24 12 0 1 0 0 18 17 1.06 - 721 Yokomama $42.153.615 Задржи група
73 A-18 1 5 9 4 1 96 17 5.65 F 1300 Pipirelli $89.297.528 Промовиран
72 A-18 10 1 1 0 0 20 17 1.18 R2 3838 Pipirelli $62.538.054 Задржи група
71 A-18 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2476 Pipirelli $50.689.153 Задржи група
70 P-20 31 0 0 0 0 0 17 0 - 1658 Yokomama $40.570.984 Испаднат
69 P-20 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 754 Yokomama $16.427.240 Задржи група
68 P-20 15 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 1351 Yokomama $11.699.572 Задржи група
67 P-20 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 454 Yokomama $11.105.587 Задржи група
66 P-20 23 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 671 Yokomama $28.334.895 Задржи група
65 M-1 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 2261 Yokomama $1.796.733 Испаднат
64 M-1 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 311 Dunnolop $7.584.542 Задржи група
63 M-1 22 0 0 0 0 5 17 0.29 - 426 Yokomama $15.186.491 Задржи група
62 M-1 23 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 335 Yokomama $52.214.648 Задржи група
61 M-1 30 0 0 0 1 0 17 0 - 3582 Yokomama $2.447.483 Задржи група
60 P-13 2 3 6 0 2 75 17 4.41 R1 181 Dunnolop $48.583.022 Промовиран
59 P-13 7 1 2 0 0 20 17 1.18 QF 1952 Yokomama $64.192.247 Задржи група
58 P-13 8 1 1 0 1 28 17 1.65 SF 4778 Yokomama $49.689.680 Задржи група
57 P-13 16 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 1112 Yokomama $54.736.909 Задржи група
56 P-13 7 0 1 0 0 21 17 1.24 SF 466 Yokomama $66.477.998 Задржи група
55 P-13 16 0 0 0 0 11 17 0.65 - 1275 Dunnolop $44.361.178 Задржи група
54 A-117 2 0 8 0 0 77 17 4.53 F 3595 Pipirelli $137.058.089 Промовиран
53 A-117 9 1 1 0 0 23 17 1.35 SF 1586 Pipirelli $83.998.100 Задржи група
52 A-117 7 0 3 0 1 38 17 2.24 F 959 Pipirelli $52.045.295 Задржи група
51 A-117 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $21.905.945 Задржи група
50 A-117 10 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 1007 Pipirelli $34.657.879 Задржи група
49 A-117 13 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 1811 Pipirelli $71.500.990 Задржи група
48 A-117 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1210 Pipirelli $13.587.671 Задржи група
47 A-117 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1187 Pipirelli $23.633.121 Задржи група
46 A-117 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $13.394.534 Задржи група
45 R-126 6 0 5 0 0 63 15 4.2 - - Pipirelli $19.230.358 Промовиран*