Профил на менаџерот: Jean-marc Boissinot

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jean-marc Boissinot
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 27, 2014
Последна интеракција: Денес во 01:23:36
Постови на форумот:357  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (741)
Освоени поени:0 (1944)
Победи:0 (68)
Подиуми:0 (165)
Пол-позиции:0 (73)
Најбрзи круга:0 (55)
Просечно поени/трка: - (2.62)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 16, 2015)
Достигнувања:

56% отклучени

(206/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jean-marc Boissinot Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 4
Број на најавувања:17453
Време поминато на ГПРО:5925.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 4
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Paul Hunt (162)
Технички Директор: Jean-Pierre Zava (102)
Екипа во целост:46
Гуми: blank
Име на тим: PSC Green Cobra
Екипен пласман:27
Поени на тимот:0

Спонзори

Time Warning (E) - 12 трки
Hilten Group (M5) - 11 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jean-marc Boissinot (Последна обнова: Јул 13 2022, 00:23:40)
Si quelqu'un veut prendre Brice Meyer, on acceptera la proposition! (on en peut pu là...)