Профил на менаџерот: Chris Adnams

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Chris Adnams
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 29, 2014
Последна интеракција: Вчера во 18:49:08
Постови на форумот:209  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (731)
Освоени поени:0 (1456)
Победи:0 (48)
Подиуми:0 (126)
Пол-позиции:0 (53)
Најбрзи круга:0 (41)
Просечно поени/трка: 0 (1.99)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 11, 2015)
Достигнувања:

45% отклучени

(168/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Chris Adnams Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 4
Број на најавувања:19384
Време поминато на ГПРО:7256.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:40
Пари: $??.???.???
Возач: Anthony Huff (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:36
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Sjaan Titaan Racers
Екипен пласман:235
Поени на тимот:61.8499

Спонзори

Olympics (M5) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 Elite 7 0 2 0 0 27 17 1.59 QF 2115 Bridgerock $-12.918.532 Испаднат
86 Elite 16 0 0 3 0 7 17 0.41 R1 510 Hancock $45.830.353 Задржи група
85 Elite 11 0 2 1 0 14 17 0.82 R1 20 Hancock $36.142.527 Задржи група
84 Elite 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 19 Hancock $109.164.433 Задржи група
83 M-5 2 3 10 9 3 98 17 5.76 F 21 Dunnolop $127.348.567 Промовиран
82 M-5 7 0 3 0 0 45 17 2.65 R1 57 Dunnolop $85.652.187 Задржи група
81 P-13 1 5 9 7 2 91 17 5.35 F 376 Yokomama $66.902.100 Промовиран
80 P-13 7 1 2 1 0 34 17 2 R1 1050 Avonn $58.168.130 Задржи група
79 P-13 10 0 1 1 2 23 17 1.35 R1 213 Avonn $50.856.313 Задржи група
78 P-13 23 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 242 Yokomama $24.669.304 Задржи група
77 P-13 6 1 3 0 1 56 17 3.29 W 124 Badyear $62.360.801 Задржи група
76 P-13 21 0 1 0 1 7 17 0.41 - 453 Yokomama $79.595.009 Задржи група
75 A-76 1 10 14 6 9 134 17 7.88 W 872 Pipirelli $184.584.944 Промовиран
74 A-76 13 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 2939 Pipirelli $133.815.280 Задржи група
73 A-76 12 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 2103 Pipirelli $141.614.234 Задржи група
72 A-76 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2923 Pipirelli $158.669.022 Задржи група
71 A-76 13 0 1 0 0 16 17 0.94 SF 1206 Pipirelli $128.665.042 Задржи група
70 P-15 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 594 Yokomama $20.785.914 Испаднат
69 A-10 3 5 8 1 2 95 17 5.59 W 708 Pipirelli $33.554.084 Промовиран
68 A-10 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1325 Pipirelli $19.139.254 Задржи група
67 A-10 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 2110 Pipirelli $17.724.922 Задржи група
66 P-14 39 0 0 0 0 0 17 0 - 2273 Pipirelli $25.469.655 Испаднат
65 M-1 30 0 0 0 1 4 16 0.25 R1 3858 Contimental $31.282.024 Испаднат
64 M-1 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 91 Dunnolop $22.175.436 Задржи група
63 P-10 3 3 7 0 1 86 17 5.06 W 67 Dunnolop $48.016.688 Промовиран
62 P-10 8 0 2 0 0 28 17 1.65 R1 423 Yokomama $81.299.841 Задржи група
61 A-111 1 10 16 11 4 146 17 8.59 W 2345 Pipirelli $94.075.294 Промовиран
60 A-111 10 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 2011 Pipirelli $57.980.394 Задржи група
59 A-111 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 1482 Pipirelli $60.408.756 Задржи група
58 A-111 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1799 Pipirelli $20.555.705 Задржи група
57 P-2 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1321 Yokomama $31.599.782 Испаднат
56 P-2 14 1 1 1 1 19 17 1.12 R1 299 Yokomama $34.671.770 Задржи група
55 P-2 14 0 2 0 1 20 17 1.18 R1 2200 Yokomama $31.503.436 Задржи група
54 A-65 1 4 15 7 8 129 17 7.59 W 428 Pipirelli $49.676.819 Промовиран
53 A-65 13 0 0 0 0 20 17 1.18 R2 2244 Pipirelli $31.191.938 Задржи група
52 A-65 9 0 1 0 1 26 17 1.53 SF 951 Pipirelli $18.720.014 Задржи група
51 A-65 11 1 1 0 0 16 17 0.94 QF ? Pipirelli $28.868.264 Задржи група
50 A-65 25 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 978 Pipirelli $10.833.144 Задржи група
49 P-6 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Yokomama $12.429.004 Испаднат
48 A-11 2 3 11 5 3 98 17 5.76 SF 692 Pipirelli $59.954.642 Промовиран
47 A-11 5 1 3 0 1 47 17 2.76 SF ? Pipirelli $61.104.890 Задржи група
46 A-11 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1233 Pipirelli $39.405.080 Задржи група
45 R-134 3 0 7 0 0 74 14 5.29 - - Pipirelli $17.085.406 Промовиран