Профил на менаџерот: Rangel Fuzaro

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Rangel Fuzaro
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 12, 2007
Последна интеракција: Денес во 00:27:07
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (106)
Освоени поени:1 (291)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (28)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:1 (18)
Просечно поени/трка: 0.07 (2.75)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(58/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rangel Fuzaro Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 68, Трка 2
Број на најавувања:934
Време поминато на ГПРО:169.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 67
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Geoff Keegan (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

ManagerLeague (R125) - 10 трки
PH (R125) - 42 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 R-125 1 9 16 6 9 142 17 8.35 W 2424 Pipirelli $30.696.947 Промовиран
72 R-125 6 0 4 1 4 40 16 2.5 R2 5491 Pipirelli $-14.671.886 Задржи група
71 R-125 11 0 1 3 1 15 16 0.94 R1 5760 Pipirelli $-18.461.662 Задржи група
70 A-56 38 0 0 0 0 0 13 0 - 7130 Pipirelli $-5.826.906 Испаднат
69 R-121 4 0 7 1 2 74 16 4.62 SF 5875 Pipirelli $3.382.664 Промовиран
68 R-121 9 0 0 0 1 19 14 1.36 R2 6503 Pipirelli $-9.036.189 Задржи група
16 R-223 25 0 0 0 0 0 2 0 - - blank $31.616.263 Задржи група