Профил на менаџерот: Lukas Hansen

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Lukas Hansen
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 16, 2015
Последна интеракција: Дек 29 2015, 08:52:32
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (89)
Освоени поени:0 (195)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (17)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (2.19)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(24/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Lukas Hansen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 10
Број на најавувања:596
Време поминато на ГПРО:143.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
52-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 A-97 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $7.122.464 Пензиониран
50 A-97 19 0 1 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $17.375.323 Задржи група
49 A-97 11 0 1 0 0 12 17 0.71 QF 969 Pipirelli $57.705.543 Задржи група
48 R-1 2 6 9 4 0 98 16 6.12 SF - Pipirelli $52.937.442 Промовиран
47 A-55 32 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Pipirelli $2.208.229 Испаднат
46 R-83 3 0 6 1 0 76 17 4.47 SF 2052 Pipirelli $15.584.661 Промовиран
45 R-355 17 0 0 0 0 1 8 0.12 - - Pipirelli $17.290.604 Задржи група