Профил на менаџерот: Scott Robertson

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Scott Robertson
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 6, 2015
Последна интеракција: Мај 15 2015, 14:25:05
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (27)
Освоени поени:0 (63)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (3)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (2.33)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

1% отклучени

(5/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Scott Robertson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 15
Број на најавувања:129
Време поминато на ГПРО:32.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
48-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 A-99 40 0 0 0 0 0 7 0 - - Pipirelli $8.778.567 Пензиониран
46 R-174 6 0 3 0 0 62 17 3.65 QF 2525 Pipirelli $13.850.806 Промовиран
45 R-167 18 0 0 0 0 1 3 0.33 - - Pipirelli $20.419.771 Задржи група