Профил на менаџерот: Gideon Rosa

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Gideon Rosa
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 7, 2015
Последна интеракција: Вчера во 17:11:57
Постови на форумот:220  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (449)
Освоени поени:0 (1115)
Победи:0 (28)
Подиуми:0 (89)
Пол-позиции:0 (43)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: 0 (2.48)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 17, 2015)
Достигнувања:

39% отклучени

(137/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gideon Rosa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 16
Број на најавувања:9303
Време поминато на ГПРО:2768.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 11
Позиција во сезоната:24
Пари: $???.???.???
Возач: Sarah Wilds (136)
Технички Директор: Malcolm Burrows (88)
Екипа во целост:35
Гуми: Yokomama
Име на тим: Crazy Train Motorsport
Екипен пласман:25
Поени на тимот:147.7331

Спонзори

INGE (A2) - 28 трки
Ray-Pan (A2) - 24 трки
ZO Racing (P10) - 8 трки
CCC (A2) - 13 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Gideon Rosa (Последна обнова: Мар 24 2018, 02:05:06)
The Crazy One#Tradutor Oficial do GPRO para Português Brasileiro (Pt-Br)#
*Se você encontrar algum erro de tradução ou tiver alguma sugestão de alteração, por favor me envie uma mensagem.