Профил на менаџерот: Leonardo Guimaraes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Leonardo Guimaraes
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 12, 2015
Последна интеракција: Фев 27 2020, 12:53:19
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (405)
Освоени поени:0 (829)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (45)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: - (2.05)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(51/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Leonardo Guimaraes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 17
Број на најавувања:1023
Време поминато на ГПРО:221.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-100 18 0 0 0 0 0 2 0 R1 9576 Pipirelli $19.575.601 Задржи група
73 R-100 10 0 1 0 0 18 4 4.5 R2 9430 Pipirelli $18.972.689 Задржи група
72 R-100 9 0 1 0 2 38 12 3.17 SF 6602 Pipirelli $-6.063.575 Задржи група
71 R-100 12 0 0 0 0 15 13 1.15 QF 6228 Pipirelli $-1.352.217 Задржи група
70 R-100 7 0 1 0 0 22 13 1.69 R1 6601 Pipirelli $-8.381.437 Задржи група
69 R-100 5 0 5 1 2 59 13 4.54 F 6189 Pipirelli $-23.563.606 Задржи група
68 A-88 29 0 0 0 0 0 17 0 - 3450 Pipirelli $-22.812.619 Испаднат
67 R-24 5 1 6 4 4 70 15 4.67 - 5425 Pipirelli $14.612.698 Промовиран*
66 R-24 7 0 1 0 1 41 16 2.56 SF 4573 Pipirelli $-33.582.754 Задржи група
65 R-24 10 0 0 1 0 21 16 1.31 R2 4826 Pipirelli $-27.549.883 Задржи група
64 R-24 12 0 0 0 0 16 14 1.14 R2 6274 Pipirelli $-28.937.278 Задржи група
63 R-24 13 0 0 0 0 2 14 0.14 R2 6083 Pipirelli $-22.804.858 Задржи група
62 R-24 9 0 1 0 0 19 9 2.11 R1 7758 Pipirelli $18.376.988 Задржи група
61 R-24 11 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 5141 Pipirelli $-20.630.428 Задржи група
60 R-24 10 0 0 0 0 17 14 1.21 R1 6350 Pipirelli $-21.631.070 Задржи група
59 R-24 6 1 3 2 0 49 15 3.27 SF 5875 Pipirelli $4.045.019 Задржи група
58 R-24 7 1 2 0 0 29 15 1.93 R1 6005 Pipirelli $12.127.052 Задржи група
57 R-24 13 0 0 0 0 11 12 0.92 R1 7590 Pipirelli $14.463.596 Задржи група
56 R-24 5 2 2 0 2 67 15 4.47 QF 6317 Pipirelli $12.144.336 Задржи група
55 R-24 10 1 1 0 1 28 10 2.8 R1 8712 Pipirelli $9.377.483 Задржи група
54 R-24 7 0 1 0 0 40 16 2.5 W 5264 Pipirelli $-1.107.803 Задржи група
53 R-24 9 0 1 0 0 28 17 1.65 R1 3306 Pipirelli $355.358 Задржи група
52 R-24 10 1 1 0 0 23 14 1.64 R2 - Pipirelli $-623.960 Задржи група
51 A-6 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $-253.925 Испаднат
50 R-81 3 2 7 0 1 79 17 4.65 F ? Pipirelli $3.384.343 Промовиран
49 A-121 30 0 0 0 0 0 16 0 QF - Pipirelli $-8.106.575 Испаднат
48 R-202 3 1 10 0 0 84 17 4.94 QF ? Pipirelli $7.719.515 Промовиран
47 R-202 7 0 1 0 0 36 17 2.12 QF ? Pipirelli $7.872.898 Задржи група
46 R-202 13 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $2.365.480 Задржи група
45 R-202 21 0 0 0 1 0 1 0 - - Pipirelli $20.905.000 Задржи група