Профил на менаџерот: Massimo Rubino

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Massimo Rubino
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 15, 2015
Последна интеракција: Мар 27 2020, 18:24:59
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (460)
Освоени поени:1 (309)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (20)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 0.5 (0.67)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(45/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Massimo Rubino Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 1
Број на најавувања:1561
Време поминато на ГПРО:507.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 133
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Adam Oliver (65)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Lucrent Technologies (R133) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-66 36 0 0 0 0 0 10 0 R1 6516 Pipirelli $19.468.876 Испаднат
73 A-66 23 0 0 0 0 0 8 0 R1 8119 Pipirelli $15.546.826 Задржи група
72 A-66 32 0 0 0 0 0 14 0 R1 5707 Pipirelli $48.777.814 Задржи група
71 A-66 21 0 0 0 0 3 15 0.2 - 5194 Pipirelli $31.323.343 Задржи група
70 P-23 28 0 0 0 0 2 17 0.12 - 513 Yokomama $56.470 Испаднат
69 P-23 19 0 0 0 0 5 17 0.29 - 3681 Yokomama $35.016.055 Задржи група
68 P-23 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 611 Yokomama $533.416 Задржи група
67 A-59 4 2 4 0 0 54 17 3.18 QF 1008 Pipirelli $73.470.385 Промовиран
66 A-59 17 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 4092 Pipirelli $55.480.674 Задржи група
65 A-59 26 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 3619 Pipirelli $67.937.914 Задржи група
64 A-59 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2312 Pipirelli $114.025.916 Задржи група
63 A-59 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2118 Pipirelli $114.796.665 Задржи група
62 A-59 23 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 6402 Pipirelli $123.208.646 Задржи група
61 A-59 10 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 1826 Pipirelli $136.170.882 Задржи група
60 A-59 17 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 1886 Pipirelli $128.318.414 Задржи група
59 A-59 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 1891 Pipirelli $98.673.145 Задржи група
58 A-59 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2048 Pipirelli $99.675.591 Задржи група
57 A-59 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 2139 Pipirelli $65.929.914 Задржи група
56 A-59 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 5803 Pipirelli $47.284.978 Задржи група
55 P-2 29 0 0 0 0 0 17 0 - 767 Yokomama $739.983 Испаднат
54 A-35 3 1 7 12 0 75 16 4.69 SF 3863 Pipirelli $86.872.075 Промовиран
53 A-35 9 0 0 0 0 17 17 1 - 4646 Pipirelli $48.183.617 Задржи група
52 A-35 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1614 Pipirelli $86.667.121 Задржи група
51 A-35 20 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 - Pipirelli $36.218.923 Задржи група
50 A-35 24 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $7.663.737 Задржи група
49 A-35 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1722 Pipirelli $19.328.247 Задржи група
48 A-35 26 0 0 0 0 4 16 0.25 QF - Pipirelli $31.035.582 Задржи група
47 A-35 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1537 Pipirelli $12.283.073 Задржи група
46 R-59 2 3 8 2 2 88 17 5.18 F 1913 Pipirelli $16.565.078 Промовиран