Профил на менаџерот: Kaspar Marcus Paukson

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Kaspar Marcus Paukson
Држава: Естонија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 27, 2015
Последна интеракција: Окт 17 2019, 21:16:04
Постови на форумот:105  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (394)
Освоени поени:0 (687)
Победи:0 (23)
Подиуми:0 (60)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 0 (1.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(89/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kaspar Marcus Paukson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 4
Број на најавувања:1149
Време поминато на ГПРО:324.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 23
Позиција во сезоната:31
Пари: $?.???.???
Возач: Nanni Bobbi (139)
Технички Директор: Chuck Gilbert (83)
Екипа во целост:23
Гуми: Contimental
Име на тим: Andromeda Racing Club TOO
Екипен пласман:159
Поени на тимот:286.3998

Спонзори

Paneri (A14) - 16 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-14 2 2 10 3 1 98 16 6.12 R2 3540 Pipirelli $74.757.630 Промовиран
70 A-14 18 0 0 0 0 5 16 0.31 QF 3801 Pipirelli $53.125.475 Задржи група
69 A-14 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3677 Pipirelli $47.687.935 Задржи група
68 A-14 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2159 Pipirelli $39.613.834 Задржи група
67 A-14 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 2202 Pipirelli $28.966.001 Задржи група
66 R-3 1 12 14 2 7 139 17 8.18 W 2468 Pipirelli $46.391.441 Промовиран
65 A-70 38 0 0 0 0 0 17 0 - 4872 Pipirelli $11.697.982 Испаднат
64 A-70 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3029 Pipirelli $14.636.725 Задржи група
63 P-13 27 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 5041 Yokomama $-7.236.410 Испаднат
62 A-47 2 3 6 4 1 73 16 4.56 QF 5064 Pipirelli $46.769.324 Промовиран
61 A-47 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1763 Pipirelli $114.359.398 Задржи група
60 A-47 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 4400 Pipirelli $120.773.045 Задржи група
59 R-44 3 1 9 1 0 87 17 5.12 QF 3027 Pipirelli $64.526.455 Промовиран
56-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-49 9 0 0 0 0 17 17 1 R2 4499 Pipirelli $21.107.355 Пензиониран*
54 A-49 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1636 Pipirelli $87.377.159 Задржи група
53 A-49 19 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 5312 Pipirelli $77.799.333 Задржи група
52 A-49 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1463 Pipirelli $86.779.694 Задржи група
51 R-320 3 3 11 13 0 103 17 6.06 SF ? Pipirelli $43.655.604 Промовиран
50 R-320 6 2 6 5 0 56 16 3.5 QF - Pipirelli $20.234.649 Задржи група
49 A-119 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $18.869.465 Испаднат
48 A-119 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $11.323.916 Задржи група
47 R-161 4 0 2 0 0 52 16 3.25 QF - Pipirelli $17.438.749 Промовиран
46 R-68 6 0 2 0 2 35 14 2.5 - - Pipirelli $-26.965.436 Задржи група