Профил на менаџерот: Michael Langen

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Larousse Lola lc90 - 1990
Име:Michael Langen
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 30, 2015
Последна интеракција: Јул 15 2016, 15:48:00
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (106)
Освоени поени:0 (260)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (21)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (2.45)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(48/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Michael Langen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 13
Број на најавувања:630
Време поминато на ГПРО:201.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 A-15 27 0 0 0 0 0 9 0 R1 9110 Pipirelli $-2.417.516 Испаднат
52 A-15 25 0 0 0 0 1 7 0.14 - - Pipirelli $33.019.455 Задржи група
51 A-15 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1772 Pipirelli $7.839.736 Задржи група
50 R-110 1 8 11 5 0 122 17 7.18 W 1814 Pipirelli $34.192.878 Промовиран
49 A-30 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1981 Pipirelli $7.117.345 Испаднат
48 R-18 1 7 10 3 1 118 17 6.94 SF 2113 Pipirelli $29.906.858 Промовиран
47 R-18 10 0 0 0 0 18 17 1.06 R2 2562 Pipirelli $2.656.560 Задржи група
46 R-18 17 0 0 0 0 1 5 0.2 - - Pipirelli $17.202.846 Задржи група