Профил на менаџерот: Sandro Benghi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Sandro Benghi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 7, 2015
Последна интеракција: Вчера во 10:48:49
Постови на форумот:236  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (703)
Освоени поени:0 (1551)
Победи:0 (46)
Подиуми:0 (123)
Пол-позиции:0 (81)
Најбрзи круга:0 (42)
Просечно поени/трка: 0 (2.21)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 16, 2016)
Достигнувања:

48% отклучени

(178/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sandro Benghi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 15
Број на најавувања:20961
Време поминато на ГПРО:2606 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:30
Пари: $??.???.???
Возач: Pascal Jarier (210)
Технички Директор: Enrique Colombo (124)
Екипа во целост:47
Гуми: Dunnolop
Име на тим: IMR FAST IlMaialinoRampante
Екипен пласман:22
Поени на тимот:98.6001

Спонзори

Cartierier (P14) - 19 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 Elite 13 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 13 Hancock $11.116.219 Задржи група
86 M-4 3 1 5 3 1 76 17 4.47 R2 26 Yokomama $59.564.204 Промовиран
85 M-4 8 0 1 1 1 33 17 1.94 R2 39 Dunnolop $33.781.635 Задржи група
84 P-14 2 4 14 3 3 125 17 7.35 SF 72 Yokomama $68.684.414 Промовиран
83 P-14 6 0 2 0 0 38 17 2.24 R2 193 Yokomama $44.682.105 Задржи група
82 P-14 4 1 2 1 0 53 17 3.12 R1 170 Yokomama $37.406.114 Задржи група
81 P-14 7 1 2 0 0 30 17 1.76 R1 194 Yokomama $20.835.394 Задржи група
80 M-2 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2219 Dunnolop $10.122.873 Испаднат
79 M-2 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1553 Yokomama $7.281.533 Задржи група
78 M-2 25 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2204 Yokomama $39.048.657 Задржи група
77 P-12 1 9 10 8 6 118 17 6.94 W 65 Yokomama $86.291.569 Промовиран
76 P-12 7 1 2 1 0 30 17 1.76 QF 151 Yokomama $90.972.024 Задржи група
75 A-3 1 11 17 16 10 152 17 8.94 W 499 Pipirelli $109.238.064 Промовиран
74 A-3 6 0 4 3 1 40 17 2.35 SF 991 Pipirelli $124.526.967 Задржи група
73 A-3 9 0 0 1 0 25 17 1.47 R1 1091 Pipirelli $119.389.873 Задржи група
72 A-3 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2256 Pipirelli $75.807.087 Задржи група
71 A-3 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 1750 Pipirelli $43.703.603 Задржи група
70 P-10 21 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 311 Yokomama $-4.682.251 Испаднат
69 P-10 15 0 0 0 0 12 17 0.71 SF 260 Yokomama $32.283.057 Задржи група
68 P-10 9 1 3 0 0 28 17 1.65 R1 267 Dunnolop $25.133.763 Задржи група
67 A-28 4 1 2 2 1 53 17 3.12 QF 1076 Pipirelli $76.212.025 Промовиран
66 A-28 7 0 4 8 0 41 17 2.41 R2 1504 Pipirelli $66.496.941 Задржи група
65 A-28 10 0 0 0 0 15 17 0.88 - 2654 Pipirelli $32.020.689 Задржи група
64 A-28 11 0 0 2 0 19 17 1.12 QF 1941 Pipirelli $15.102.099 Задржи група
63 P-2 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 528 Avonn $-5.807.254 Испаднат
62 P-2 5 0 3 1 0 39 17 2.29 R1 458 Dunnolop $17.479.305 Задржи група
61 A-118 1 10 13 16 8 135 17 7.94 W 526 Pipirelli $52.094.090 Промовиран
60 A-118 4 0 6 2 0 51 17 3 R1 1571 Pipirelli $50.091.968 Задржи група
59 A-118 13 0 1 0 0 10 17 0.59 QF 3826 Pipirelli $65.113.531 Задржи група
58 A-118 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2168 Pipirelli $46.127.315 Задржи група
57 A-118 17 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1769 Pipirelli $17.411.524 Задржи група
56 A-118 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 2248 Pipirelli $3.149.919 Задржи група
55 P-8 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 668 Contimental $-5.654.226 Испаднат
54 A-64 2 4 9 5 7 96 17 5.65 W 587 Pipirelli $30.869.983 Промовиран
53 A-64 8 0 2 1 0 31 17 1.82 QF 1820 Pipirelli $19.304.587 Задржи група
52 P-18 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1554 Pipirelli $16.465.942 Испаднат
51 P-18 25 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Yokomama $3.305.710 Задржи група
50 A-49 3 1 4 6 1 72 17 4.24 SF 398 Pipirelli $10.203.925 Промовиран
49 A-49 11 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 845 Pipirelli $4.469.325 Задржи група
48 R-394 4 1 13 0 0 98 17 5.76 SF 1925 Pipirelli $24.954.741 Промовиран*
47 R-359 7 0 1 1 3 37 17 2.18 QF ? Pipirelli $-20.540.071 Задржи група
46 R-359 13 0 0 0 0 4 3 1.33 - - Pipirelli $12.184.501 Задржи група