Профил на менаџерот: Sergio Porta

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sergio Porta
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 11, 2015
Последна интеракција: Денес во 01:33:11
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (486)
Освоени поени:47 (1612)
Победи:2 (65)
Подиуми:5 (137)
Пол-позиции:1 (78)
Најбрзи круга:1 (67)
Просечно поени/трка: 5.88 (3.32)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 22, 2015)
Достигнувања:

51% отклучени

(180/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergio Porta Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 16
Број на најавувања:6614
Време поминато на ГПРО:1841.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 57
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Jacques Clairay (129)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:25
Гуми: Pipirelli
Име на тим: VATANEN
Екипен пласман:15
Поени на тимот:265.6669

Спонзори

Fujiu (P9) - 29 трки
Bricksoft (P9) - 2 трки
Tecto (P9) - 19 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-9 4 3 7 4 0 79 17 4.65 SF 116 Yokomama $-448.352 Испаднат
73 P-9 5 0 1 0 0 47 17 2.76 R2 207 Yokomama $86.764.100 Задржи група
72 P-9 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 351 Yokomama $139.915.361 Задржи група
71 A-3 1 10 16 11 13 151 17 8.88 W 396 Pipirelli $177.794.656 Промовиран
70 A-3 6 1 2 0 0 44 17 2.59 R2 686 Pipirelli $144.646.962 Задржи група
69 A-3 13 0 0 0 2 11 17 0.65 R1 1210 Pipirelli $145.554.062 Задржи група
68 A-3 7 0 1 1 0 31 17 1.82 R1 1163 Pipirelli $104.076.286 Задржи група
67 A-3 7 0 4 1 2 36 17 2.12 R2 975 Pipirelli $43.674.593 Задржи група
66 P-21 1 9 14 9 4 130 17 7.65 F 2000 Dunnolop $-6.992.933 Испаднат
65 P-21 6 2 4 2 1 43 17 2.53 F 140 Yokomama $41.620.005 Задржи група
64 P-21 5 1 3 0 1 48 17 2.82 QF 709 Dunnolop $79.874.701 Задржи група
63 A-17 1 8 14 11 11 136 17 8 W 526 Pipirelli $124.547.627 Промовиран
62 A-17 4 2 4 1 2 48 17 2.82 R1 2562 Pipirelli $119.062.697 Задржи група
61 A-17 8 0 3 0 0 34 17 2 R1 3707 Pipirelli $101.738.063 Задржи група
60 A-17 10 2 3 4 2 41 17 2.41 QF 4163 Pipirelli $63.536.537 Задржи група
59 P-16 7 0 2 0 0 30 17 1.76 SF 208 Dunnolop $-1.311.287 Испаднат
58 M-3 27 0 0 0 2 5 17 0.29 R1 4285 Dunnolop $-3.674.795 Испаднат
57 P-23 3 0 7 2 0 80 17 4.71 R2 89 Dunnolop $46.819.103 Промовиран
56 P-23 15 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 230 Dunnolop $45.428.857 Задржи група
55 P-23 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 429 Dunnolop $85.372.785 Задржи група
54 P-23 5 1 3 1 0 35 17 2.06 QF 2043 Dunnolop $120.751.475 Задржи група
53 A-49 1 12 13 10 10 134 17 7.88 W 329 Pipirelli $190.442.904 Промовиран
52 A-49 8 0 1 1 0 36 17 2.12 QF 738 Pipirelli $202.860.908 Задржи група
51 A-49 8 0 3 1 0 40 17 2.35 SF ? Pipirelli $183.838.287 Задржи група
50 A-49 6 1 3 2 1 51 17 3 R1 598 Pipirelli $133.662.554 Задржи група
49 A-49 12 0 0 0 1 14 17 0.82 QF ? Pipirelli $84.313.534 Задржи група
48 R-122 1 9 16 14 9 144 17 8.47 F ? Pipirelli $68.797.359 Промовиран
47 R-122 3 2 7 2 5 77 17 4.53 W ? Pipirelli $-39.180.910 Задржи група
46 R-122 11 0 1 0 0 6 2 3 - - Pipirelli $-17.005.839 Задржи група