Профил на менаџерот: Sascha Ludwig

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sascha Ludwig
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 16, 2015
Последна интеракција: Денес во 16:02:24
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (237)
Освоени поени:32 (293)
Победи:1 (5)
Подиуми:2 (15)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 6.4 (1.24)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(27/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sascha Ludwig Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 17
Број на најавувања:1266
Време поминато на ГПРО:248.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 156
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Marc Primat (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Oranges (R156) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-156 5 0 3 0 1 54 16 3.38 R2 4552 Pipirelli $5.559.101 Задржи група
61-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 A-83 34 0 0 0 0 0 0 - - 11175 Pipirelli $56.791.769 Пензиониран
59 A-83 6 1 3 0 0 43 12 3.58 SF 6656 Pipirelli $79.606.348 Задржи група
58 A-83 9 0 2 0 0 37 16 2.31 F 3896 Pipirelli $92.924.865 Задржи група
57 A-83 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1311 Pipirelli $107.633.125 Задржи група
56 A-83 12 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 1272 Pipirelli $115.632.622 Задржи група
55 A-83 20 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 1476 Pipirelli $117.011.082 Задржи група
54 A-83 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1867 Pipirelli $70.034.985 Задржи група
53 A-83 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1358 Pipirelli $66.064.829 Задржи група
52 A-83 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1070 Pipirelli $48.811.530 Задржи група
51 A-83 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 1252 Pipirelli $27.762.482 Задржи група
50 A-83 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 943 Pipirelli $7.209.072 Задржи група
49 A-83 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1327 Pipirelli $12.435.270 Задржи група
48 A-83 24 0 0 0 0 5 17 0.29 - 1392 Pipirelli $32.869.132 Задржи група
47 R-111 2 3 4 1 1 77 17 4.53 SF 1970 Pipirelli $29.865.487 Промовиран
46 R-293 15 0 0 0 0 1 1 1 - - Pipirelli $17.396.691 Задржи група