Профил на менаџерот: Alex Backis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alex Backis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 15, 2009
Последна интеракција: Сеп 27 2010, 15:47:36
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (125)
Освоени поени:0 (323)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (23)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (2.58)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(17/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alex Backis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 4
Број на најавувања:631
Време поминато на ГПРО:108.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
22-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
21 R-136 6 0 3 1 0 53 16 3.31 QF - Pipirelli $26.587.857 Задржи група
20 A-55 27 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $19.345.391 Испаднат
19 R-143 1 2 11 0 0 89 15 5.93 W - Pipirelli $53.021.675 Промовиран
18 R-143 7 0 1 0 0 35 17 2.06 R2 1325 Pipirelli $-23.571.897 Задржи група
17 R-143 5 0 2 0 0 59 17 3.47 QF 869 Pipirelli $-18.856.470 Задржи група
16 R-143 7 0 3 0 0 48 16 3 SF - blank $9.244.997 Задржи група
15 A-34 33 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $6.188.159 Испаднат
14 R-55 6 0 3 0 0 39 13 3 - - blank $2.388.396 Промовиран*