Профил на менаџерот: Jasiek Kornet

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jasiek Kornet
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 19, 2009
Последна интеракција: Вчера во 06:34:56
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (1156)
Освоени поени:0 (1850)
Победи:0 (39)
Подиуми:0 (129)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: 0 (1.6)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

34% отклучени

(122/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jasiek Kornet Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 5
Број на најавувања:9963
Време поминато на ГПРО:1481.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 19
Позиција во сезоната:37
Пари: $?.???.???
Возач: Jos Albers (130)
Технички Директор: David Fry (91)
Екипа во целост:29
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Wiseguys Racing Team
Екипен пласман:249
Поени на тимот:117.9334

Спонзори

Ursina (A28) - 23 трки
GPP (A28) - 13 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 3 0 5 0 0 50 17 2.94 SF 4233 Pipirelli $51.391.212 Промовиран
80 A-28 10 0 1 0 0 19 17 1.12 R1 4792 Pipirelli $36.174.979 Задржи група
79 A-28 12 0 1 0 1 16 17 0.94 R2 4380 Pipirelli $21.234.775 Задржи група
78 A-28 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 4749 Pipirelli $37.029.015 Задржи група
77 A-28 5 0 3 0 0 32 17 1.88 R2 2764 Pipirelli $64.682.563 Задржи група
76 A-28 11 0 0 0 0 17 17 1 R2 1396 Pipirelli $11.967.045 Задржи група
75 P-19 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 2586 Yokomama $38.623.819 Испаднат
74 P-19 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 4411 Yokomama $27.474.446 Задржи група
73 P-19 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 2883 Yokomama $57.881.112 Задржи група
72 A-54 3 2 6 0 3 89 17 5.24 F 694 Pipirelli $91.059.684 Промовиран
71 A-54 8 0 3 1 0 46 17 2.71 SF 3371 Pipirelli $52.287.503 Задржи група
70 A-54 8 0 2 0 1 26 17 1.53 QF 5950 Pipirelli $71.028.610 Задржи група
69 A-54 16 0 0 0 0 11 17 0.65 QF 2824 Pipirelli $37.655.520 Задржи група
68 A-54 9 2 2 0 2 24 17 1.41 QF 6306 Pipirelli $44.732.091 Задржи група
67 A-54 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 5905 Pipirelli $13.043.109 Задржи група
66 A-54 13 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 5500 Pipirelli $6.504.324 Задржи група
65 A-54 11 1 1 0 0 16 17 0.94 R2 1398 Pipirelli $3.641.140 Задржи група
64 A-54 11 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 4774 Pipirelli $14.319.441 Задржи група
63 A-54 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 4905 Pipirelli $22.030.212 Задржи група
62 A-54 15 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 4162 Pipirelli $7.617.956 Задржи група
61 A-54 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4573 Pipirelli $11.399.213 Задржи група
60 A-54 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 5192 Pipirelli $10.292.640 Задржи група
59 A-54 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4984 Pipirelli $14.974.187 Задржи група
58 P-10 32 0 0 0 0 0 17 0 - 1114 Yokomama $2.805.719 Испаднат
57 A-39 3 0 6 1 0 77 17 4.53 SF 974 Pipirelli $35.434.986 Промовиран
56 A-39 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1577 Pipirelli $32.487.514 Задржи група
55 A-39 8 0 1 0 0 29 17 1.71 QF 4022 Pipirelli $32.992.074 Задржи група
54 A-39 12 1 1 0 2 15 17 0.88 QF 4993 Pipirelli $23.857.531 Задржи група
53 P-1 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1861 Dunnolop $11.955.630 Испаднат
52 A-93 2 5 11 7 3 106 17 6.24 SF ? Pipirelli $62.141.963 Промовиран
51 A-93 6 0 4 0 0 48 17 2.82 F ? Pipirelli $30.494.468 Задржи група
50 A-93 23 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Pipirelli $62.650.712 Задржи група
49 R-18 1 8 10 9 8 115 17 6.76 SF ? Pipirelli $68.119.771 Промовиран
48 A-39 24 0 0 0 0 3 17 0.18 QF ? Pipirelli $-1.141.203 Испаднат
47 P-13 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $-38.553.367 Испаднат
46 A-85 2 3 7 2 0 68 17 4 F 653 Pipirelli $21.350.190 Промовиран
45 A-85 10 0 0 1 1 23 16 1.44 R1 - Pipirelli $77.637.230 Задржи група
44 A-85 9 0 1 1 0 25 17 1.47 QF ? Pipirelli $112.132.722 Задржи група
43 A-85 9 1 1 0 0 22 17 1.29 R2 1167 Pipirelli $92.356.973 Задржи група
42 A-85 10 0 0 1 0 20 17 1.18 R2 ? Pipirelli $64.005.254 Задржи група
41 A-85 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1571 Pipirelli $58.939.087 Задржи група
40 R-298 1 6 12 2 2 117 17 6.88 W 1620 Pipirelli $36.731.760 Промовиран
39 A-54 14 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $-7.170.485 Испаднат
38 R-383 2 1 6 1 1 78 17 4.59 QF 1465 Pipirelli $8.789.019 Промовиран
37 A-58 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 839 Pipirelli $-34.724.643 Испаднат
36 A-58 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1273 Pipirelli $22.535.149 Задржи група
35 R-71 2 3 9 0 0 89 17 5.24 R1 ? Pipirelli $44.427.516 Промовиран
34 R-71 8 0 1 0 1 37 17 2.18 SF ? Pipirelli $15.349.888 Задржи група
33 A-31 30 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Pipirelli $-3.058.655 Испаднат
32 R-212 3 0 5 2 0 67 17 3.94 F 1771 Pipirelli $9.477.104 Промовиран
31 A-38 14 0 0 1 0 15 14 1.07 R2 - Pipirelli $20.372.718 Спец пот
30 A-38 6 0 2 0 0 49 17 2.88 QF 389 Pipirelli $34.165.751 Задржи група
29 A-38 12 0 0 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $26.059.692 Задржи група
28 A-38 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $31.526.589 Задржи група
27 A-38 12 1 2 0 0 27 17 1.59 F ? Pipirelli $56.799.613 Задржи група
26 A-38 18 0 0 0 0 8 17 0.47 - 799 Pipirelli $13.618.966 Задржи група
25 P-7 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $37.417.326 Испаднат
24 A-51 3 2 6 0 2 67 17 3.94 QF ? Pipirelli $75.477.048 Промовиран
23 A-51 12 0 0 0 0 16 17 0.94 QF ? Pipirelli $66.936.464 Задржи група
22 A-51 17 0 1 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $43.075.374 Задржи група
21 A-51 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 714 Pipirelli $39.815.803 Задржи група
20 R-112 4 2 4 2 0 68 17 4 SF ? Pipirelli $38.809.151 Промовиран
19 A-55 29 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $7.046.085 Испаднат
18 A-55 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $21.968.430 Задржи група
17 A-55 14 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $11.748.114 Задржи група
16 R-59 4 0 3 0 0 59 17 3.47 QF ? blank $7.854.228 Промовиран
15 R-59 6 0 5 0 0 50 17 2.94 - ? blank $-11.803.306 Задржи група
14 R-59 7 1 3 0 1 33 13 2.54 - - blank $-8.320.370 Задржи група