Профил на менаџерот: Ciro Volpe

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ciro Volpe
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 21, 2015
Последна интеракција: Вчера во 23:41:24
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (301)
Освоени поени:23 (202)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (3)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 2.09 (0.67)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(13/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ciro Volpe Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 48, Трка 1
Број на најавувања:749
Време поминато на ГПРО:155.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 20
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Jenson Conway (94)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: F1 Italian Racing Team
Екипен пласман:279
Поени на тимот:148.0002

Спонзори

USUAG (R20) - 7 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 R-20 12 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 5349 Pipirelli $45.479.827 Задржи група
85 R-20 19 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 4164 Pipirelli $44.916.208 Задржи група
84 R-20 16 0 0 0 0 0 16 0 R2 4762 Pipirelli $21.516.741 Задржи група
83 R-20 12 0 0 0 0 5 15 0.33 R2 4972 Pipirelli $14.007.679 Задржи група
82 R-20 13 0 0 0 0 11 13 0.85 QF 5954 Pipirelli $32.578.486 Задржи група
81 R-20 6 0 1 2 0 38 17 2.24 R2 3182 Pipirelli $37.721.068 Задржи група
80 R-20 13 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 3946 Pipirelli $34.272.248 Задржи група
79 R-20 5 0 1 0 0 45 17 2.65 QF 3008 Pipirelli $6.972.362 Задржи група
78 R-20 16 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 5369 Pipirelli $204.522 Задржи група
77 R-20 24 0 0 0 0 0 15 0 R2 5697 Pipirelli $26.861.393 Задржи група
76 R-20 14 0 0 0 0 4 15 0.27 R1 5840 Pipirelli $427.630 Задржи група
75 R-20 10 0 0 0 0 12 15 0.8 QF 5516 Pipirelli $13.216.874 Задржи група
74 R-20 9 0 0 0 0 14 14 1 QF 5633 Pipirelli $34.023.785 Задржи група
73 R-20 12 0 0 0 0 6 15 0.4 R1 5464 Pipirelli $-1.327.405 Задржи група
72 R-20 15 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 4599 Pipirelli $8.963.183 Задржи група
71 R-20 25 0 0 0 0 0 1 0 - 7375 Pipirelli $19.850.000 Задржи група
63-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 R-190 18 0 0 0 0 1 13 0.08 R1 6943 Pipirelli $26.434.226 Задржи група
61 R-190 18 0 0 0 0 3 13 0.23 - 8071 Pipirelli $9.868.194 Задржи група
50-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
49 R-250 10 0 1 3 0 23 13 1.77 R1 - Pipirelli $9.533.296 Задржи група
48 R-250 17 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $13.986.171 Задржи група