Профил на менаџерот: José Abi Jaudi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:José Abi Jaudi
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 22, 2009
Последна интеракција: Јул 4 2020, 10:24:28
Постови на форумот:250  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (1062)
Освоени поени:1 (1993)
Победи:0 (62)
Подиуми:0 (162)
Пол-позиции:0 (108)
Најбрзи круга:0 (59)
Просечно поени/трка: 0.07 (1.88)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 24, 2009)
Достигнувања:

62% отклучени

(219/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до José Abi Jaudi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 7
Број на најавувања:30465
Време поминато на ГПРО:6458 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:29
Пари: $??.???.???
Возач: Tristan Beltoise (170)
Технички Директор: Les Taylor (90)
Екипа во целост:41
Гуми: Yokomama
Име на тим: Tiger Racing
Екипен пласман:3
Поени на тимот:653.0665

Спонзори

Kreaft (P16) - 27 трки
Black&Blacker (P16) - 2 трки
Tecnomatrix (P16) - 6 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот José Abi Jaudi (Последна обнова: Мар 20 2014, 00:13:38)
Max Top 10 - Season 24:
José Abi Jaudi

Managed to reach Elite in 113 races.

Favorite achievement: First Elite Taste

Joined Tiger Racing after race 3 of season 26. Helped on 3 titles and one cup.

Proud to be Tiger!