Профил на менаџерот: Luke Mason

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Luke Mason
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 25, 2009
Последна интеракција: Мар 31 2020, 06:23:21
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (423)
Освоени поени:14 (636)
Победи:0 (5)
Подиуми:1 (42)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 2.8 (1.5)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 1, 2015)
Достигнувања:

8% отклучени

(27/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luke Mason Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 7
Број на најавувања:862
Време поминато на ГПРО:123.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 66
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Mark Rossiter (89)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Down Under Racing
Екипен пласман:334
Поени на тимот:73.8667

Спонзори

Danotje (R66) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-66 10 0 1 0 0 21 10 2.1 R1 6748 Pipirelli $4.198.547 Задржи група
73 R-66 18 0 0 0 0 0 7 0 R1 8843 Pipirelli $5.663.564 Задржи група
61-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
60 R-9 20 0 0 0 0 3 9 0.33 - 8406 Pipirelli $-30.653.682 Задржи група
52-59 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 A-50 40 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $-34.036.027 Пензиониран
50 R-97 3 3 7 0 0 79 15 5.27 SF - Pipirelli $4.516.490 Промовиран
49 A-106 36 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $-21.814.544 Испаднат
48 R-232 6 0 1 0 0 49 14 3.5 QF - Pipirelli $1.216.976 Промовиран*
47 R-232 5 0 4 0 0 68 16 4.25 QF - Pipirelli $-18.647.819 Задржи група
46 R-232 11 0 0 0 0 14 13 1.08 R1 - Pipirelli $-1.968.641 Задржи група
40-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
39 A-83 37 0 0 0 0 0 7 0 - - Pipirelli $-24.291.398 Пензиониран
38 R-227 4 1 5 1 0 56 14 4 - - Pipirelli $8.256.777 Промовиран
37 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
36 R-283 23 0 0 0 0 0 3 0 R1 - Pipirelli $-15.395.687 Задржи група
35 R-283 7 0 4 0 0 34 11 3.09 QF - Pipirelli $-25.136.009 Задржи група
34 R-283 21 0 0 0 0 0 13 0 R2 - Pipirelli $-9.944.953 Задржи група
33 R-283 12 0 1 0 0 13 8 1.62 R1 - Pipirelli $3.326.266 Задржи група
32 R-283 10 0 0 0 0 16 14 1.14 R2 - Pipirelli $-14.237.462 Задржи група
31 A-29 38 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $-17.094.730 Испаднат
30 R-52 4 0 4 0 0 47 14 3.36 R1 - Pipirelli $3.225.354 Промовиран
29 R-52 16 0 0 0 0 6 10 0.6 - - Pipirelli $-27.372.142 Задржи група
28 R-52 5 1 3 0 0 50 13 3.85 W - Pipirelli $-19.536.640 Задржи група
27 R-52 19 0 0 0 0 3 11 0.27 R1 - Pipirelli $-17.792.856 Задржи група
26 R-52 19 0 0 1 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $-8.030.603 Задржи група
25 R-52 25 0 1 0 0 0 8 0 R1 - Pipirelli $18.841.740 Задржи група
24 R-84 21 0 0 2 0 3 13 0.23 R2 - Pipirelli $-16.055.935 Задржи група
23 A-20 38 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-21.725.988 Испаднат
22 R-158 3 0 7 1 0 62 17 3.65 SF 1651 Pipirelli $1.628.063 Промовиран
21 R-158 17 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 - Pipirelli $-3.944.874 Задржи група
20 R-158 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 2173 Pipirelli $-9.906.040 Задржи група
19 R-158 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $3.352.676 Задржи група
18 R-158 7 0 0 0 0 33 16 2.06 QF - Pipirelli $-6.418.612 Задржи група
17 R-158 18 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $-4.283.063 Задржи група
16 R-158 13 0 2 0 0 17 17 1 R2 ? blank $2.910.322 Задржи група
15 A-11 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $-1.597.842 Испаднат
14 R-117 11 0 1 0 0 21 11 1.91 - - blank $928.217 Промовиран*