Профил на менаџерот: Alessio Zampollini

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alessio Zampollini
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Сеп 23, 2015
Последна интеракција: Вчера во 16:57:16
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (594)
Освоени поени:0 (409)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (30)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 0 (0.69)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(53/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alessio Zampollini Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 49, Трка 9
Број на најавувања:4217
Време поминато на ГПРО:529.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:20
Пари: $??.???.???
Возач: Jarno Pirro (137)
Технички Директор: Boss Smith (91)
Екипа во целост:8
Гуми: Yokomama
Име на тим: F1 Italian Racing Team
Екипен пласман:298
Поени на тимот:91.4666

Спонзори

Bungy (A43) - 22 трки
Credits Suisses (A43) - 15 трки
Brambo (A83) - 15 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-43 4 1 4 0 0 61 17 3.59 R1 880 Pipirelli $78.556.816 Промовиран
82 A-43 29 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1672 Pipirelli $57.631.864 Задржи група
81 A-83 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 1969 Pipirelli $58.462.277 Задржи група
80 A-83 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 1541 Pipirelli $68.381.047 Задржи група
79 A-83 14 1 1 0 0 13 17 0.76 SF 1323 Pipirelli $58.107.272 Задржи група
78 A-83 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1593 Pipirelli $41.324.359 Задржи група
77 A-83 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1863 Pipirelli $48.164.093 Задржи група
76 A-83 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1394 Pipirelli $67.595.680 Задржи група
75 A-83 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2136 Pipirelli $73.201.583 Задржи група
74 A-83 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 3669 Pipirelli $77.253.008 Задржи група
73 A-83 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 1660 Pipirelli $43.594.420 Задржи група
72 A-83 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1928 Pipirelli $42.880.603 Задржи група
71 A-83 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1812 Pipirelli $41.387.543 Задржи група
70 A-83 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 1707 Pipirelli $17.368.717 Задржи група
69 A-83 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2048 Pipirelli $18.329.952 Задржи група
68 A-83 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1819 Pipirelli $34.984.922 Задржи група
67 A-83 20 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 1389 Pipirelli $14.311.305 Задржи група
66 A-83 27 0 0 0 0 0 17 0 - 1983 Pipirelli $12.708.061 Задржи група
65 A-83 15 0 0 0 0 7 17 0.41 - 1683 Pipirelli $28.367.084 Задржи група
64 A-103 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 1680 Pipirelli $33.627.072 Задржи група
63 A-103 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2123 Pipirelli $22.998.481 Задржи група
62 A-103 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1712 Pipirelli $8.657.694 Задржи група
61 A-103 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2431 Pipirelli $9.655.081 Задржи група
60 A-103 19 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1555 Pipirelli $7.161.423 Задржи група
59 A-103 13 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 2726 Pipirelli $16.280.709 Задржи група
58 A-103 14 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 2688 Pipirelli $20.156.749 Задржи група
57 A-103 9 0 2 0 0 23 17 1.35 QF 2892 Pipirelli $10.080.624 Задржи група
56 A-103 15 0 0 0 0 5 17 0.29 SF 3825 Pipirelli $1.686.322 Задржи група
55 A-103 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1883 Pipirelli $11.005.468 Задржи група
54 A-103 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2700 Pipirelli $9.173.475 Задржи група
53 R-165 2 7 15 6 3 134 17 7.88 F 4261 Pipirelli $36.096.654 Промовиран
52 A-95 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $8.989.731 Испаднат
51 R-8 1 3 5 2 1 83 17 4.88 W ? Pipirelli $18.098.496 Промовиран
50 R-8 14 0 1 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $11.196.346 Задржи група
49 R-8 11 0 2 0 0 17 9 1.89 - - Pipirelli $7.259.682 Задржи група