Профил на менаџерот: Nuno Oliveira

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Nuno Oliveira
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 29, 2009
Последна интеракција: Јан 13 2020, 20:18:48
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (86)
Освоени поени:0 (182)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (18)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (2.12)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(46/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nuno Oliveira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 10
Број на најавувања:480
Време поминато на ГПРО:64.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
20-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
19 R-134 14 0 0 0 0 5 12 0.42 R2 - Pipirelli $-4.425.569 Задржи група
18 A-51 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $16.639.066 Испаднат
17 R-253 1 7 12 14 1 116 17 6.82 F ? Pipirelli $24.998.739 Промовиран
16 A-8 37 0 0 0 0 0 16 0 - - blank $2.289.065 Испаднат
15 R-108 5 1 6 6 0 58 17 3.41 - ? blank $7.493.388 Промовиран*
14 R-108 22 0 0 0 0 3 7 0.43 - - blank $141.664 Задржи група