Профил на менаџерот: Marko Radakovic

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Digital F1 Team (Team livery)
Име:Marko Radakovic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 29, 2009
Последна интеракција: Денес во 19:18:40
Постови на форумот:100  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1064)
Освоени поени:0 (1931)
Победи:0 (71)
Подиуми:0 (172)
Пол-позиции:0 (83)
Најбрзи круга:0 (85)
Просечно поени/трка: - (1.81)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 4, 2009)
Достигнувања:

59% отклучени

(209/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marko Radakovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:krkac99

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 8
Број на најавувања:14020
Време поминато на ГПРО:6054.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 4
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Fabio Boesel (174)
Технички Директор: Giancarlo Pininfarina (92)
Екипа во целост:32
Гуми: blank
Име на тим: Digital F1 Team
Екипен пласман:20
Поени на тимот:0

Спонзори

Air Fluid (P15) - 16 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 M-4 21 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 417 Yokomama $27.706.238 Задржи група
75 M-4 19 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 119 Yokomama $65.231.434 Задржи група
74 P-15 1 11 15 6 7 143 17 8.41 W 257 Yokomama $58.899.917 Промовиран
73 P-15 7 0 3 0 2 31 17 1.82 W 2516 Yokomama $51.905.522 Задржи група
72 M-3 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 199 Dunnolop $36.098.653 Испаднат
71 P-2 3 2 8 0 5 82 17 4.82 SF 120 Dunnolop $28.992.793 Промовиран
70 P-2 10 0 2 0 1 19 17 1.12 R2 1099 Dunnolop $49.476.340 Задржи група
69 P-2 9 0 1 0 2 19 17 1.12 R1 332 Dunnolop $77.260.138 Задржи група
68 M-5 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 174 Dunnolop $43.381.497 Испаднат
67 P-22 1 5 13 7 5 117 17 6.88 F 113 Dunnolop $70.766.698 Промовиран
66 P-22 6 0 4 0 2 43 17 2.53 W 215 Dunnolop $56.999.140 Задржи група
65 P-22 16 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 296 Contimental $95.809.678 Задржи група
64 A-24 1 10 15 11 11 150 17 8.82 W 409 Pipirelli $98.780.389 Промовиран
63 A-24 6 0 2 0 0 38 17 2.24 R1 1093 Pipirelli $44.852.313 Задржи група
62 P-12 36 0 0 0 0 0 17 0 - 1012 Avonn $28.573.035 Испаднат
61 P-12 16 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 522 Contimental $37.571.383 Задржи група
60 P-12 8 0 2 0 0 30 17 1.76 R1 258 Dunnolop $26.749.919 Задржи група
59 M-2 32 0 0 0 1 0 17 0 R1 159 Dunnolop $37.391.716 Испаднат
58 M-2 21 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 168 Dunnolop $60.386.260 Задржи група
57 P-7 1 5 11 15 9 107 17 6.29 QF 244 Dunnolop $42.161.160 Промовиран
56 P-7 5 3 4 0 1 52 17 3.06 R1 170 Dunnolop $44.868.994 Задржи група
55 P-7 11 0 1 0 1 18 17 1.06 R1 316 Dunnolop $45.301.467 Задржи група
54 P-7 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 240 Dunnolop $22.861.481 Задржи група
53 P-7 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 232 Yokomama $57.343.365 Задржи група
52 P-7 13 0 1 0 0 17 17 1 R2 ? Yokomama $17.612.456 Задржи група
51 P-7 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 271 Yokomama $38.529.522 Задржи група
50 A-15 1 5 11 9 7 105 17 6.18 SF 683 Pipirelli $108.406.461 Промовиран
49 A-15 6 1 5 0 0 49 17 2.88 R1 870 Pipirelli $43.064.899 Задржи група
48 P-10 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 523 Avonn $6.685.483 Испаднат
47 M-5 27 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 64 Dunnolop $7.064.138 Испаднат
46 M-5 18 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 87 Dunnolop $34.649.765 Задржи група
45 P-22 1 7 11 8 9 109 17 6.41 W 84 Dunnolop $60.566.403 Промовиран
44 P-22 11 0 1 0 0 23 17 1.35 QF 193 Avonn $28.626.029 Задржи група
43 P-22 10 0 2 0 0 19 17 1.12 R1 183 Avonn $55.138.132 Задржи група
42 A-58 1 8 10 8 6 108 17 6.35 SF 269 Pipirelli $56.703.524 Промовиран
41 A-58 11 0 0 0 0 17 17 1 SF 963 Pipirelli $62.464.796 Задржи група
40 A-58 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1255 Pipirelli $62.791.274 Задржи група
39 A-58 13 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $58.355.188 Задржи група
38 A-58 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 836 Pipirelli $18.091.978 Задржи група
37 A-58 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1302 Pipirelli $8.465.744 Задржи група
36 P-18 27 0 1 1 0 6 17 0.35 R2 388 Yokomama $34.641.391 Испаднат
35 M-1 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 180 Dunnolop $3.969.133 Испаднат
34 P-7 2 3 5 1 3 68 17 4 SF 107 Dunnolop $38.678.632 Промовиран
33 P-7 8 1 2 0 1 24 17 1.41 R2 114 Dunnolop $17.205.461 Задржи група
32 M-3 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 100 Dunnolop $33.348.132 Испаднат
31 M-3 8 0 2 0 0 28 17 1.65 R2 33 Badyear $47.882.654 Задржи група
30 M-3 18 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 84 Badyear $27.545.720 Задржи група
29 M-3 15 0 1 0 3 16 17 0.94 F 60 Badyear $41.779.850 Задржи група
28 M-3 15 0 1 0 0 13 17 0.76 - 77 Dunnolop $39.918.846 Задржи група
27 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 - 280 Pipirelli $52.560.220 Испаднат
26 M-2 3 1 5 2 1 59 17 3.47 F 28 Dunnolop $28.372.809 Промовиран
25 M-2 11 1 1 1 0 18 17 1.06 R2 64 Dunnolop $23.410.829 Задржи група
24 M-2 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 82 Dunnolop $44.125.597 Задржи група
23 M-2 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Badyear $35.380.913 Задржи група
22 M-2 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 80 Dunnolop $47.360.295 Задржи група
21 P-1 2 5 8 8 5 82 17 4.82 SF ? Dunnolop $57.358.090 Промовиран
20 P-1 8 0 2 3 0 28 17 1.65 R1 138 Dunnolop $48.862.274 Задржи група
19 P-1 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $51.669.091 Задржи група
18 P-1 11 0 0 0 2 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $40.515.734 Задржи група
17 A-44 3 0 9 3 1 80 17 4.71 SF 307 Pipirelli $62.480.932 Промовиран
16 A-44 11 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? blank $50.400.286 Задржи група
15 A-44 17 0 0 0 0 3 17 0.18 - 471 blank $44.322.405 Задржи група
14 R-130 4 2 5 0 0 50 10 5 - - blank $26.550.952 Промовиран