Профил на менаџерот: Patrice Cotty

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Patrice Cotty
Држава: Франција
Пол:Не е определено
Се приклучи:Дек 15, 2015
Последна интеракција: Мај 24 2022, 22:57:00
Постови на форумот:74  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (615)
Освоени поени:1 (810)
Победи:0 (21)
Подиуми:0 (64)
Пол-позиции:0 (30)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: 0.08 (1.32)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 6, 2016)
Достигнувања:

26% отклучени

(95/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Patrice Cotty Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 50, Трка 14
Број на најавувања:5891
Време поминато на ГПРО:1085.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 43
Позиција во сезоната:19
Пари: $??.???.???
Возач: Bernd Kath (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Venturi Larousse
Екипен пласман:318
Поени на тимот:146.5999

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-43 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 1747 Pipirelli $68.669.255 Задржи група
85 A-43 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1603 Pipirelli $52.264.075 Задржи група
84 A-43 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1958 Pipirelli $36.522.614 Задржи група
83 R-9 3 3 13 4 1 110 17 6.47 SF 2155 Pipirelli $21.629.486 Промовиран
82 R-9 5 0 1 0 1 69 17 4.06 SF 2459 Pipirelli $-22.512.828 Задржи група
81 A-43 35 0 0 0 0 0 6 0 - 7433 Pipirelli $6.673.914 Испаднат
80 A-43 10 0 1 0 0 23 16 1.44 R1 4282 Pipirelli $5.784.531 Задржи група
79 A-43 20 0 0 0 0 8 17 0.47 - 1555 Pipirelli $6.122.393 Задржи група
78 A-43 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1995 Pipirelli $30.952.852 Задржи група
77 A-43 17 0 1 0 0 6 17 0.35 - 3415 Pipirelli $3.661.833 Задржи група
76 A-43 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2560 Pipirelli $8.370.263 Задржи група
75 A-43 12 0 2 0 1 28 17 1.65 R1 1190 Pipirelli $39.016.981 Задржи група
74 A-43 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2180 Pipirelli $43.079.579 Задржи група
73 A-43 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 1983 Pipirelli $52.635.354 Задржи група
72 P-11 38 0 0 0 0 0 17 0 - 871 Yokomama $48.343.378 Испаднат
71 A-70 2 4 8 4 5 85 17 5 F 905 Pipirelli $23.852.880 Промовиран
70 A-70 14 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1587 Pipirelli $23.705.632 Задржи група
69 A-70 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1900 Pipirelli $7.198.711 Задржи група
68 A-70 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2329 Pipirelli $6.719.666 Задржи група
67 A-70 5 0 2 1 0 54 17 3.18 W 878 Pipirelli $6.443.626 Задржи група
66 A-70 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 3416 Pipirelli $9.393.145 Задржи група
65 A-70 25 0 0 0 0 3 16 0.19 QF 4399 Pipirelli $17.820.334 Задржи група
64 A-70 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 1908 Pipirelli $12.987.214 Задржи група
63 A-70 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2651 Pipirelli $19.528.855 Задржи група
62 A-70 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2347 Pipirelli $19.742.878 Задржи група
61 A-70 11 1 1 0 0 15 17 0.88 QF 2386 Pipirelli $10.791.464 Задржи група
60 A-70 15 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 1779 Pipirelli $18.462.008 Задржи група
59 A-70 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 2403 Pipirelli $29.916.825 Задржи група
58 A-70 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2778 Pipirelli $17.548.200 Задржи група
57 A-70 5 1 6 3 3 50 17 2.94 QF 2526 Pipirelli $32.091.099 Задржи група
56 A-70 7 0 1 0 1 28 17 1.65 R2 1234 Pipirelli $17.940.857 Задржи група
55 A-70 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 2373 Pipirelli $13.881.514 Задржи група
54 R-221 1 5 14 4 3 122 17 7.18 W 2157 Pipirelli $5.043.677 Промовиран
53 A-87 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 2345 Pipirelli $-885.596 Испаднат
52 R-301 1 6 11 13 0 118 17 6.94 W 1676 Pipirelli $40.556.707 Промовиран
51 R-301 7 1 2 1 0 47 17 2.76 SF ? Pipirelli $-22.089.697 Задржи група
50 R-301 13 0 0 0 0 8 4 2 - - Pipirelli $11.477.423 Задржи група