Профил на менаџерот: Gustavo Bellotto

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Gustavo Bellotto
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 18, 2016
Последна интеракција: Денес во 19:49:45
Постови на форумот:86  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (541)
Освоени поени:0 (1238)
Победи:0 (41)
Подиуми:0 (111)
Пол-позиции:0 (33)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: 0 (2.29)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 29, 2016)
Достигнувања:

43% отклучени

(156/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gustavo Bellotto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 5
Број на најавувања:16985
Време поминато на ГПРО:5416 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Jamie Zamparelli (144)
Технички Директор: Dana Matakadis (141)
Екипа во целост:49
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Tiger Racing
Екипен пласман:4
Поени на тимот:46.3333

Спонзори

Automatic Datas (E) - 15 трки
Henkels (P2) - 4 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 Elite 20 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 14 Badyear $22.353.801 Задржи група
81 Elite 5 0 3 0 1 39 17 2.29 W 489 Badyear $53.996.901 Задржи група
80 Elite 18 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 5 Hancock $48.940.075 Задржи група
79 Elite 15 0 1 2 1 16 17 0.94 R2 895 Hancock $10.740.408 Задржи група
78 M-4 3 2 4 2 0 48 17 2.82 QF 42 Dunnolop $51.423.358 Промовиран
77 Elite 31 0 0 0 0 0 17 0 - 181 Pipirelli $39.036.594 Испаднат
76 M-2 3 2 8 0 0 67 17 3.94 SF 30 Dunnolop $57.400.356 Промовиран
75 Elite 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 180 Pipirelli $47.025.992 Испаднат
74 M-1 2 5 10 2 5 93 17 5.47 F 1574 Badyear $118.888.191 Промовиран
73 P-6 2 3 13 3 3 107 17 6.29 F 1176 Yokomama $132.243.843 Промовиран
72 P-6 4 1 4 5 3 56 17 3.29 R2 182 Yokomama $69.891.172 Задржи група
71 M-5 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 2557 Yokomama $54.579.959 Испаднат
70 P-22 1 6 8 4 7 105 17 6.18 W 118 Yokomama $148.658.967 Промовиран
69 P-22 5 0 2 3 2 38 17 2.24 SF 167 Yokomama $75.913.511 Задржи група
68 M-3 37 0 0 0 0 0 17 0 - 511 Avonn $35.492.071 Испаднат
67 M-3 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 208 Avonn $55.654.500 Задржи група
66 P-2 1 4 7 1 3 83 17 4.88 QF 100 Dunnolop $90.602.554 Промовиран
65 P-2 6 1 2 0 1 30 17 1.76 R1 264 Contimental $55.988.408 Задржи група
64 P-2 6 1 4 0 1 41 17 2.41 R2 2603 Yokomama $97.142.999 Задржи група
63 P-2 4 3 6 2 0 58 17 3.41 W 169 Yokomama $118.532.317 Задржи група
62 P-2 4 1 4 0 3 41 17 2.41 SF 165 Dunnolop $72.914.962 Задржи група
61 P-2 4 1 6 0 0 60 17 3.53 F 437 Dunnolop $109.415.094 Задржи група
60 P-2 12 1 1 0 1 17 17 1 - 450 Yokomama $91.693.763 Задржи група
59 A-75 3 1 6 1 1 68 17 4 QF 916 Pipirelli $114.259.500 Промовиран
58 A-75 9 0 2 0 0 20 17 1.18 QF 1249 Pipirelli $103.142.949 Задржи група
57 A-75 5 4 6 6 8 59 17 3.47 QF 1298 Pipirelli $133.294.215 Задржи група
56 A-75 9 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1213 Pipirelli $111.347.088 Задржи група
55 A-75 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 1804 Pipirelli $67.480.710 Задржи група
54 P-15 30 0 0 0 0 1 17 0.06 - 5915 Avonn $18.318.179 Испаднат
53 A-4 3 2 7 0 3 72 17 4.24 SF 2516 Pipirelli $22.857.928 Промовиран
52 A-4 10 1 2 0 0 22 17 1.29 R1 648 Pipirelli $6.378.413 Задржи група
51 R-45 5 2 5 2 1 60 13 4.62 - - Pipirelli $9.677.233 Промовиран*