Профил на менаџерот: Paulo Azul

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Paulo Azul
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 26, 2016
Последна интеракција: Денес во 16:09:17
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (364)
Освоени поени:0 (531)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (37)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (30)
Просечно поени/трка: 0 (1.46)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(58/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Paulo Azul Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 8
Број на најавувања:5401
Време поминато на ГПРО:2138.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 16
Позиција во сезоната:28
Пари: $??.???.???
Возач: Ioannis Zahos (125)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Contimental
Име на тим: BLACK ANGELS
Екипен пласман:227
Поени на тимот:83.5336

Спонзори

Cola Cola (A12) - 6 трки
XTC (A12) - 24 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-12 4 1 4 3 7 60 17 3.53 SF 2985 Pipirelli $34.819.505 Промовиран
71 A-12 13 0 0 0 0 12 15 0.8 R2 5867 Pipirelli $13.178.006 Задржи група
70 A-12 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 3805 Pipirelli $9.196.764 Задржи група
69 A-12 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 3644 Pipirelli $12.312.288 Задржи група
68 A-12 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2152 Pipirelli $22.054.149 Задржи група
67 A-12 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2644 Pipirelli $20.529.196 Задржи група
66 A-12 5 2 5 0 6 64 17 3.76 R2 1045 Pipirelli $13.507.728 Задржи група
65 A-12 7 1 5 0 3 54 17 3.18 QF 784 Pipirelli $20.359.460 Задржи група
64 A-12 7 0 3 0 1 35 17 2.06 R2 4043 Pipirelli $45.105.979 Задржи група
63 A-12 8 0 1 0 0 28 17 1.65 R2 1484 Pipirelli $52.515.481 Задржи група
62 A-12 12 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 2991 Pipirelli $53.991.590 Задржи група
61 P-15 34 0 0 0 1 0 16 0 R2 4142 Yokomama $11.085.917 Испаднат
60 A-38 3 3 7 0 7 76 17 4.47 F 1138 Pipirelli $40.982.876 Промовиран
59 A-38 12 0 1 0 3 22 17 1.29 R1 4171 Pipirelli $36.944.570 Задржи група
58 A-38 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1846 Pipirelli $20.484.359 Задржи група
57 A-38 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 2296 Pipirelli $24.247.765 Задржи група
56 R-228 3 3 11 0 1 101 17 5.94 W 5092 Pipirelli $16.719.133 Промовиран
55 R-228 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 6497 Pipirelli $-11.413.353 Задржи група
54 R-228 9 0 0 0 1 18 17 1.06 QF 7821 Pipirelli $5.421.073 Задржи група
53 R-228 15 0 0 0 0 8 13 0.62 R1 8842 Pipirelli $4.000.721 Задржи група
52 R-228 12 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $-7.504.833 Задржи група
51 R-228 9 0 0 0 0 19 10 1.9 - - Pipirelli $7.754.598 Задржи група