Профил на менаџерот: Oriol Lopez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Arrows a21 - 2000
Име:Oriol Lopez
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 10, 2016
Последна интеракција: Јун 21 2016, 23:39:36
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (34)
Освоени поени:0 (121)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (11)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (3.56)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(14/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Oriol Lopez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 12
Број на најавувања:358
Време поминато на ГПРО:41.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 A-103 21 0 0 0 0 5 11 0.45 R2 8297 Pipirelli $6.081.076 Пензиониран
52 R-334 3 0 9 4 0 87 17 5.12 F 2202 Pipirelli $44.005.631 Промовиран
51 R-334 8 0 2 0 0 29 6 4.83 - - Pipirelli $13.154.379 Задржи група