Профил на менаџерот: Franco Ciciliano

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Franco Ciciliano
Држава: Уругвај
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 11, 2016
Последна интеракција: Окт 28 2016, 18:31:13
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (61)
Освоени поени:0 (99)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (7)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.62)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(16/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Franco Ciciliano Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 12
Број на најавувања:260
Време поминато на ГПРО:79.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
57-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 A-85 36 0 0 0 0 0 0 - - 12623 Pipirelli $48.701.638 Пензиониран
55 A-85 25 0 0 0 0 0 10 0 R1 8568 Pipirelli $65.404.842 Задржи група
54 A-85 31 0 0 0 0 0 14 0 R1 6657 Pipirelli $58.301.732 Задржи група
53 A-85 27 0 0 0 0 0 15 0 R1 6059 Pipirelli $44.545.113 Задржи група
52 R-334 2 5 7 0 0 89 16 5.56 W - Pipirelli $25.941.268 Промовиран
51 R-334 11 0 0 0 0 10 6 1.67 - - Pipirelli $14.787.014 Задржи група