Профил на менаџерот: Jason Cook

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Jason Cook
Држава: Австралија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 18, 2016
Последна интеракција: Денес во 14:10:15
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (531)
Освоени поени:103 (923)
Победи:7 (35)
Подиуми:10 (84)
Пол-позиции:8 (50)
Најбрзи круга:9 (63)
Просечно поени/трка: 6.87 (1.74)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 25, 2016)
Достигнувања:

40% отклучени

(146/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jason Cook Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 14
Број на најавувања:4510
Време поминато на ГПРО:485.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 78
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Katherine Pryce (150)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:20
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Redwood Racing GP
Екипен пласман:130
Поени на тимот:302.1335

Спонзори

John&John (A78) - 26 трки
Uniparts (A78) - 16 трки
Wringgley's (A78) - 9 трки
AussieJet (A78) - 8 трки
Beckish (A78) - 1 трки
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-78 11 0 1 0 2 17 17 1 - 1441 Pipirelli $14.838.060 Задржи група
81 A-78 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 3478 Pipirelli $54.829.373 Задржи група
80 A-78 10 1 2 2 2 21 16 1.31 R1 5245 Pipirelli $83.625.104 Задржи група
79 A-78 6 1 6 2 1 55 17 3.24 SF 1855 Pipirelli $52.619.934 Задржи група
78 A-78 13 0 0 0 1 12 17 0.71 - 2357 Pipirelli $31.473.919 Задржи група
77 P-4 39 0 0 0 0 0 16 0 - 6472 Pipirelli $92.956.102 Испаднат
76 P-4 22 0 0 0 1 4 16 0.25 R1 4233 Yokomama $18.452.941 Задржи група
75 A-85 2 1 9 6 3 79 17 4.65 SF 759 Pipirelli $32.865.628 Промовиран
74 A-85 15 0 0 0 0 9 16 0.56 R2 4010 Pipirelli $34.769.870 Задржи група
73 A-85 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2709 Pipirelli $26.041.566 Задржи група
72 A-85 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 4445 Pipirelli $45.291.130 Задржи група
71 P-15 36 0 0 0 0 0 13 0 - 6394 Yokomama $46.857.418 Испаднат
70 A-20 2 4 10 14 9 85 16 5.31 SF 3858 Pipirelli $63.859.951 Промовиран
69 A-20 5 1 4 0 3 39 17 2.29 R1 1391 Pipirelli $46.711.921 Задржи група
68 A-20 14 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 3425 Pipirelli $55.885.895 Задржи група
67 A-20 20 0 0 0 2 3 17 0.18 R1 1848 Pipirelli $49.683.296 Задржи група
66 A-20 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2954 Pipirelli $48.415.598 Задржи група
65 A-20 10 1 2 0 1 21 17 1.24 R1 2056 Pipirelli $25.262.490 Задржи група
64 A-20 23 0 0 0 1 2 17 0.12 R2 1497 Pipirelli $19.244.192 Задржи група
63 P-24 38 0 0 0 0 0 16 0 - 4843 Yokomama $10.019.499 Испаднат
62 A-29 1 7 9 5 7 93 17 5.47 R2 923 Pipirelli $41.360.615 Промовиран
61 A-29 7 1 1 0 3 37 17 2.18 QF 1365 Pipirelli $37.592.293 Задржи група
60 A-29 15 0 0 0 2 12 17 0.71 R1 1992 Pipirelli $78.540.998 Задржи група
59 A-29 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 2814 Pipirelli $60.443.215 Задржи група
58 P-23 33 0 0 0 0 0 16 0 - 3972 Avonn $49.498.239 Испаднат
57 A-94 1 7 12 10 11 109 17 6.41 F 4196 Pipirelli $123.888.172 Промовиран
56 A-94 11 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 2094 Pipirelli $73.453.005 Задржи група
55 A-94 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1761 Pipirelli $53.963.942 Задржи група
54 A-94 23 0 0 0 0 0 16 0 R1 5152 Pipirelli $14.894.613 Задржи група
53 R-51 2 2 12 3 1 106 17 6.24 F 2932 Pipirelli $43.536.080 Промовиран
52 R-51 5 1 3 0 1 57 15 3.8 SF - Pipirelli $-22.519.486 Задржи група
51 R-51 7 1 2 0 3 27 4 6.75 - - Pipirelli $11.232.143 Задржи група