Профил на менаџерот: Simone Bertolotto

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Simone Bertolotto
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 26, 2016
Последна интеракција: Вчера во 13:11:14
Постови на форумот:49  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (387)
Освоени поени:0 (504)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (39)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (1.3)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 6, 2016)
Достигнувања:

17% отклучени

(60/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Simone Bertolotto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 16
Број на најавувања:954
Време поминато на ГПРО:542.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:32
Пари: $??.???
Возач: Jason Button (160)
Технички Директор: Tino Symonds (89)
Екипа во целост:20
Гуми: Yokomama
Име на тим: Italian Academy
Екипен пласман:185
Поени на тимот:254.2833

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-4 17 1 1 0 1 12 17 0.71 - 559 Contimental $8.638.058 Задржи група
72 M-2 28 0 0 0 1 6 17 0.35 QF 151 Contimental $8.822.650 Испаднат
71 P-17 2 1 5 0 0 65 17 3.82 F 170 Dunnolop $52.805.180 Промовиран
70 P-17 18 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 639 Contimental $6.518.668 Задржи група
69 A-30 3 2 7 0 0 62 17 3.65 R1 868 Pipirelli $56.486.944 Промовиран
68 A-30 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1618 Pipirelli $81.399.053 Задржи група
67 A-30 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2098 Pipirelli $29.744.172 Задржи група
66 P-14 34 0 0 0 0 0 17 0 - 692 Yokomama $4.081.201 Испаднат
65 P-14 21 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 2127 Yokomama $20.784.690 Задржи група
64 P-14 21 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 2719 Yokomama $11.233.556 Задржи група
63 P-14 6 0 1 2 0 44 16 2.75 SF 2782 Dunnolop $15.734.110 Задржи група
62 P-14 11 2 2 1 1 23 17 1.35 R1 1920 Contimental $24.073.575 Задржи група
61 P-14 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 388 Contimental $41.427.794 Задржи група
60 P-14 16 1 1 0 0 10 17 0.59 QF 547 Dunnolop $25.266.133 Задржи група
59 P-14 10 0 2 0 0 19 17 1.12 R2 4267 Dunnolop $24.848.554 Задржи група
58 P-14 6 1 3 0 1 27 17 1.59 QF 271 Dunnolop $35.123.232 Задржи група
57 P-14 21 0 0 0 0 7 17 0.41 - 731 Contimental $26.427.446 Задржи група
56 A-33 1 3 10 5 3 100 17 5.88 F 669 Pipirelli $82.452.996 Промовиран
55 A-33 11 0 0 0 1 21 17 1.24 QF 4299 Pipirelli $38.824.946 Задржи група
54 A-33 25 0 0 0 0 0 17 0 QF 5629 Pipirelli $46.949.046 Задржи група
53 A-33 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2587 Pipirelli $10.575.744 Задржи група
52 R-20 4 0 5 0 0 66 17 3.88 SF 1926 Pipirelli $7.212.952 Промовиран
51 R-20 14 0 0 0 0 4 1 4 - - Pipirelli $2.280.985 Задржи група