Профил на менаџерот: Simone Cappai

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Simone Cappai
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 14, 2016
Последна интеракција: Јун 11 2020, 00:15:30
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (40)
Освоени поени:0 (111)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (8)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: 0 (2.78)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(26/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Simone Cappai Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 3
Број на најавувања:117
Време поминато на ГПРО:25 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 147
Позиција во сезоната:21
Пари: $?.???.???
Возач: Andre Schumacher (89)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
55-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
54 A-41 36 0 0 0 0 0 4 0 - 10215 Pipirelli $-10.185.107 Пензиониран
53 R-334 3 1 7 0 12 76 15 5.07 R2 5843 Pipirelli $1.761.422 Промовиран
52 R-334 7 0 1 0 3 35 13 2.69 R1 - Pipirelli $5.888.811 Задржи група