Профил на менаџерот: Sascha Geisler

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Sascha Geisler
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 16, 2016
Последна интеракција: Вчера во 17:38:08
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (571)
Освоени поени:50 (1094)
Победи:3 (9)
Подиуми:4 (75)
Пол-позиции:7 (15)
Најбрзи круга:2 (8)
Просечно поени/трка: 3.85 (1.92)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 10, 2016)
Достигнувања:

15% отклучени

(54/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sascha Geisler Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 3
Број на најавувања:6407
Време поминато на ГПРО:2524.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 18
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Andy Wheldon (138)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:23
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Resolute Racing
Екипен пласман:560
Поени на тимот:39.3332

Спонзори

Dall (A18) - 19 трки
Cartierier (A18) - 14 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-18 8 0 1 0 1 35 17 2.06 R2 884 Pipirelli $68.408.014 Задржи група
83 A-18 6 0 0 2 0 43 17 2.53 SF 857 Pipirelli $52.557.740 Задржи група
82 A-18 8 0 2 1 0 39 17 2.29 QF 869 Pipirelli $27.127.247 Задржи група
81 A-18 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1176 Pipirelli $12.072.394 Задржи група
80 A-18 14 0 0 0 0 13 17 0.76 QF 1532 Pipirelli $17.104.823 Задржи група
79 P-15 35 0 0 0 0 0 17 0 - 847 Avonn $20.741.614 Испаднат
78 P-15 26 0 0 1 0 1 17 0.06 R2 2259 Yokomama $4.172.498 Задржи група
77 P-15 13 0 0 0 0 17 17 1 R2 205 Dunnolop $22.429.249 Задржи група
76 A-87 4 0 4 0 0 64 17 3.76 SF 875 Pipirelli $70.581.733 Промовиран
75 A-87 8 0 2 0 0 34 16 2.12 SF 4009 Pipirelli $52.485.393 Задржи група
74 A-87 11 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 1002 Pipirelli $59.566.614 Задржи група
73 A-87 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1182 Pipirelli $35.949.590 Задржи група
72 P-21 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 744 Yokomama $14.581.288 Испаднат
71 P-21 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 263 Dunnolop $24.456.632 Задржи група
70 A-2 1 4 12 2 1 115 17 6.76 SF 589 Pipirelli $55.506.970 Промовиран
69 P-14 27 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 268 Yokomama $39.196.983 Испаднат
68 A-54 4 0 7 0 0 82 17 4.82 QF 739 Pipirelli $55.284.124 Промовиран
67 P-18 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 488 Contimental $26.585.024 Испаднат
66 A-38 2 2 12 0 1 111 17 6.53 QF 711 Pipirelli $31.273.332 Промовиран
65 P-2 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 420 Dunnolop $24.232.721 Испаднат
64 A-78 4 0 7 0 0 77 17 4.53 SF 816 Pipirelli $47.794.958 Промовиран*
63 A-78 11 0 1 0 0 23 17 1.35 QF 1412 Pipirelli $29.796.400 Задржи група
62 A-78 7 0 2 0 1 42 17 2.47 R2 918 Pipirelli $35.907.675 Задржи група
61 A-78 10 0 1 0 0 24 17 1.41 QF 1234 Pipirelli $49.665.814 Задржи група
60 A-78 8 0 1 1 1 37 17 2.18 QF 1011 Pipirelli $50.943.681 Задржи група
59 A-78 10 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 1300 Pipirelli $46.912.456 Задржи група
58 A-78 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R2 1028 Pipirelli $50.688.708 Задржи група
57 A-78 12 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 3727 Pipirelli $34.011.001 Задржи група
56 A-78 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1485 Pipirelli $21.484.587 Задржи група
55 A-78 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2038 Pipirelli $20.472.241 Задржи група
54 R-151 2 0 13 1 1 103 17 6.06 R2 2938 Pipirelli $29.063.898 Промовиран
53 R-151 6 0 1 0 0 49 17 2.88 R2 5043 Pipirelli $-4.793.404 Задржи група
52 R-151 5 0 2 0 0 54 15 3.6 - - Pipirelli $8.712.731 Задржи група