Профил на менаџерот: Emre Metin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Emre Metin
Држава: Турција
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 8, 2007
Последна интеракција: Вчера во 23:03:25
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (65)
Освоени поени:26 (230)
Победи:1 (13)
Подиуми:2 (22)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 6.5 (3.54)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 19, 2019)
Достигнувања:

11% отклучени

(38/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Emre Metin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 69, Трка 8
Број на најавувања:979
Време поминато на ГПРО:210.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 180
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Adrian Edwards (100)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Anadolu Canavarları
Екипен пласман:195
Поени на тимот:71.2663

Спонзори

Alcatelics (R24) - 6 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 A-25 11 0 1 0 0 17 17 1 QF 2291 Pipirelli $-4.673.489 Спец пот
71 A-25 15 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 4603 Pipirelli $13.790.699 Задржи група
70 R-186 1 12 16 0 6 152 17 8.94 W 2010 Pipirelli $27.936.410 Промовиран
69 R-43 9 0 3 0 0 31 10 3.1 - 6497 Pipirelli $-9.153.355 Задржи група