Профил на менаџерот: Salvatore Siracusa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Salvatore Siracusa
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 17, 2016
Последна интеракција: Окт 22 2021, 16:23:30
Постови на форумот:31  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (547)
Освоени поени:0 (789)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (60)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 0 (1.44)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(87/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Salvatore Siracusa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 3
Број на најавувања:1617
Време поминато на ГПРО:443.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 19
Позиција во сезоната:21
Пари: $??.???.???
Возач: Dario Acheson (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:19
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Nuova Lotus Italia
Екипен пласман:107
Поени на тимот:147.6002

Спонзори

Sun Microthings (A19) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-19 9 2 3 0 0 30 17 1.76 F 1201 Pipirelli $91.126.928 Задржи група
82 A-19 10 1 1 0 0 16 17 0.94 QF 1712 Pipirelli $30.959.746 Задржи група
81 P-7 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 1355 Avonn $603.005 Испаднат
80 M-2 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 208 Badyear $-5.313.408 Испаднат
79 M-2 24 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 650 Badyear $25.189.844 Задржи група
78 M-2 24 0 0 0 0 7 17 0.41 - 4197 Dunnolop $30.211.751 Задржи група
77 P-8 3 1 6 0 3 53 17 3.12 SF 448 Dunnolop $59.952.198 Промовиран
76 P-8 11 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 376 Yokomama $29.290.823 Задржи група
75 A-90 5 0 4 0 0 71 17 4.18 QF 752 Pipirelli $84.315.395 Промовиран*
74 A-90 8 0 1 0 0 28 17 1.65 R1 2472 Pipirelli $57.032.178 Задржи група
73 A-90 8 0 3 0 0 23 17 1.35 R1 1412 Pipirelli $59.106.477 Задржи група
72 A-90 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1628 Pipirelli $87.177.328 Задржи група
71 A-90 14 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 1434 Pipirelli $32.466.420 Задржи група
70 A-90 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1957 Pipirelli $8.447.366 Задржи група
69 A-90 21 0 0 0 0 6 16 0.38 R1 4121 Pipirelli $25.197.350 Задржи група
68 P-2 29 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 381 Yokomama $-5.053.131 Испаднат
67 M-1 10 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 3381 Contimental $-10.863.477 Испаднат
66 M-1 26 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 388 Contimental $21.265.217 Задржи група
65 M-1 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 185 Contimental $22.271.904 Задржи група
64 P-25 3 3 6 2 0 77 17 4.53 F 168 Dunnolop $100.930.073 Промовиран
63 P-25 8 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 278 Yokomama $113.507.533 Задржи група
62 A-109 3 0 10 1 2 84 17 4.94 QF 662 Pipirelli $156.836.136 Промовиран
61 A-109 5 1 3 0 2 47 17 2.76 SF 1296 Pipirelli $193.235.598 Задржи група
60 A-109 13 0 0 0 1 14 17 0.82 QF 1656 Pipirelli $213.768.094 Задржи група
59 A-109 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2395 Pipirelli $163.967.001 Задржи група
58 A-109 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1832 Pipirelli $174.101.605 Задржи група
57 A-109 16 0 0 1 1 7 17 0.41 SF 2418 Pipirelli $153.547.017 Задржи група
56 A-109 7 0 1 0 0 35 17 2.06 R1 728 Pipirelli $119.296.242 Задржи група
55 A-109 14 1 1 0 0 13 17 0.76 R2 4834 Pipirelli $123.845.389 Задржи група
54 A-109 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2163 Pipirelli $77.911.613 Задржи група
53 R-259 1 7 15 10 3 133 17 7.82 W 3461 Pipirelli $51.715.552 Промовиран
52 R-259 6 0 2 0 4 53 15 3.53 - - Pipirelli $-20.245.614 Задржи група